Strašidelné Česko a další novinky z Albatrosu

Autor

V tomto deštivém počasí přijde vhod kniha, se kterou si můžete někam zalézt. Děti se dozví spoustu nového z knížky Strašidelné Česko. Vy zase Než pravda vyjde najevo, Naučte se tančit v dešti nebo se můžete nechat pohltit Travičem, ale svým blízkým raději navařte z Moderní mexické kuchařky.

AnotaceUkázka z knihy
Strašidelné Česko
Autorka: Nikola Staňková

Úpí i upíři? Kde řádil Pérák? Každé bystré dítě tuší, vodník má rád kafe s duší!

Už se bojíte? Máte proč! Na cestě na nejtajemnější místa na vás číhá upír Myslata, Bílá i Černá paní, Klempera, čert či vodník, což je, jak zjistíte, taky vlastně čert. Ale takový, co se nepropadl pod zem do pekla, ale do rybníka či řeky. A ne všechny strašidelné bytosti jsou spojeny s dávnými časy, takový Pérák, jakýsi český Spiderman, za války dělal pořádek, až „Němčour padal na zadek“. V testících na konci kapitol zjistíte, zda už se vyznáte ve Strašidelném Česku. Knížku si vezměte s sebou na výlet!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/36128170/strasidelne-cesko/

AnotaceUkázka z knihy
Naučte se tančit v dešti
Autorka: Veronique Maciejak

Varování: Tato kniha vám může zásadně změnit život… k lepšímu

Vysněná práce moderátorky v rádiu se v případě Emmy proměnila v ubíjející rutinu bez špetky uznání, kvůli které šel její osobní život stranou a nálada ke dnu. Setkání s úspěšným spisovatelem ji přiměje přestat přežívat a začít konečně žít. K tomu ji navede originální experiment, který ji naučí vnímat svět kolem sebe jiným pohledem. Je jen na ní, jak bude její život nakonec vypadat. A stejně tak na čtenářích, kteří můžou díky několika motivačním cvičením dosáhnout stejného pokroku jako Emma.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55254824/naucte-se-tancit-v-desti/

AnotaceUkázka z knihy
Než pravda vyjde najevo
Autor: Toshikazu Kawaguchi

Vítejte znovu v kavárně umožňující cestování v čase! Pokračování románu Než vystydne káva.

Japonská kavárna Funiculi funicula už umožnila cestovat v čase mnoha lidem. Tentokrát se pro návrat do minulosti rozhodnou čtyři muži, kteří by udělali cokoli, aby se ještě jednou setkali se svými blízkými. Teď, když pochopili, že život může vychladnout stejně rychle jako káva, musí svým milovaným naposled něco sdělit. Jen tak najdou sílu změnit svůj pohled na život a pokusí se v něm znovu najít štěstí.

Nejlepší přátelé – příběh muže a jeho setkání s přítelem, který zemřel před dvaadvaceti lety.
Matka a syn – příběh muže, který nemohl přijet na pohřeb své matky.
Milenci – příběh muže a jeho setkání s přítelkyní, kterou si nemohl vzít.
Manželé – příběh starého policejního vyšetřovatele, který nestihl své ženě předat dárek k narozeninám.

Kniha Než pravda vyjde najevo nás po sedmi letech od děje novely Než vystydne káva opět zavádí do malé tajemné kavárny. Nabízí nám další čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/43818113/nez-pravda-vyjde-najevo/

AnotaceUkázka z knihy
Travič
Autorka: Sharon J. Bolton

Příběh Traviče začíná před Rakvářem – a zároveň je i jeho pokračováním

Policistka Florence Loveladyová se vrací do městečka Sabden, aby splnila slib daný Larrymu Glassbrookovi. Před třiceti lety ho usvědčila ze sériových vražd. A nyní jí umírající Larry tvrdí, že čtyři dětské kostry nalezené kousek od bývalého městského sirotčince neležely v zemi dlouho. Vlastně je tam musel kdosi zahrabat docela nedávno…

Po Larryho smrti se do svého rodného města odhodlá vrátit i jeho dcera Cassie. Chce znovu získat přízeň muže, kterého miluje už od dětství. Nezastaví se před ničím, aby tento svůj záměr naplnila.

V Sabdenu se tedy ve stejný čas ocitají dvě ženy, které tam před třiceti lety kvůli děsivým událostem málem přišly o život. A je dost dobře možné, že stejná hrozba tam nad nimi visí i v současnosti.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58506693/travic/

AnotaceUkázka z knihy
Moderní mexická kuchařka
Autor: kolektiv

Objevte chutě, barvy a vůně Mexika

Quesadilla, burritos, tacos, salsy a margarita. Spousta papriček, kukuřičných tortill, avokáda a fazole na tisíce způsobů. To vše je součástí nesmírně bohaté a chuťově rozmanité mexické kuchyně.

Staňte se i vy jejími mistry a okouzlete svou rodinu a přátele jídly, za něž by se nemuseli stydět ani kuchaři ve věhlasných mexických bistrech. Klasické recepty uzpůsobené evropským podmínkám vás krok po kroku povedou k perfektním výsledkům a díky celostránkovým barevným fotografiím budete přesně vědět, jak má výsledek vašeho snažení vypadat.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/57725562/moderni-mexicka-kucharka/

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *