Tvořivá recyklace a další baboletní novinky z Albatrosu

Autor

Prázdniny už jsou jen vzpomínkou uloženou ve střípcích z fotografií a posbíraných suvenýrů, ke kterým se budeme vracet. Ale není důvod smutnit, protože i v babím létě se skvěle čte. Kutilům se bude líbit kniha Tvořivá recyklace v zahradě, děti zase ocení můj život s bezmozky a bouchajícími záchody, a pokud se perou s češtinou, pořiďte jim knihu Nehledej v tom žádné háčky aneb Český jazyk zábavně. Jestli jste milovníky napětí, pak vás jistě potěší Dokonalá smrt a s napětím se můžete také zdokonalovat v angličtině v dvojjazyčných Příbězích Sherlocka Holmese.

AnotaceUkázka z knihy
Tvořivá recyklace v zahradě
65 originálních výtvarných projektů
Autor: kolektiv

Spousta elegantních a zároveň i praktických “ recyklovaných“ nápadů díky kterým si pobyt na vaší zahradě opravdu užijete!

Z recyklovaných předmětů a materiálů, snadno dostupných z domácích zdrojů nebo v obchodech pro kutily, se naučíte vyrábět vše potřebné pro vaši zahradu od ptačího krmítka až po altánek!

Tato knížka vám nabízí 65 snadno zhotovitelných zahradních projektů z následujících oblastí:
• nábytek (stolky, skříňky, židle, lehátka, pohovky, křesílka, houpačky, lavičky, police apod.)
• dekorace (svícny, lampiony, košíky, obaly na květináče, zvonkohry apod.)
• stavby (domky, altánky, skleníky, kurníky, hotely pro hmyz, ptačí budky, psí boudy apod.)
• praktičtí pomocníci (zábradlí, plůtky, lemy záhonů, truhlíky, schránky na dopisy, zástěny apod.)

Z obsahu:
• Vylepšujeme zahradu
• Žijeme na zahradě
• Zdobíme zahradu
• Odpočíváme v zahradě

Spousta elegantních a zároveň i praktických výtvorů, kterými si snadno vyzdobíte vaši zahradu, abyste si co nejlépe užili pobyt venku!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50728564/tvoriva-recyklace-v-zahrade/

AnotaceUkázka z knihy
Dokonalá smrt
Autorka: Helen Fieldsová

I zármutek může být smrtící. Třetí případ detektivů Turnerové a Callanacha z pera bestsellerové autorky

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

„Literární Skotsko má nového detektiva, který zostra šlape na paty Rebusovi či Perezovi a může se brzy stát v oboru jedničkou… Naprostá pecka, u téhle knihy člověk hltá stránku za stránkou a nemůže se odtrhnout.“
Scotland Correspondent

Čtenáři o Dokonalé kořisti napsali:

„Absolutní pecka, ještě lepší než první díl, vřele doporučuji všem milovníkům moderní detektivky. Helen Fieldsová doufám neřekla poslední slovo.“
Databáze knih

„Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha. Neotřelá zápletka, napětí až do konce. Kdyby bylo sedm hvězd, klidně je dám. Tohle je na poli moderní (…) detektivky to nejlepší, co jsem za poslední dobu četl. Už aby byl další díl, vypěstoval jsem si závislost.“
crazyjuan, Databáze knih

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50957907/dokonala-smrt/

AnotaceUkázka z knihy
Příběhy Sherlocka Holmese B1/B2 – The Stories of Sherlock Holmes
Autoři: Arthur Conan Doyle, Sabrina D. Harris

Detektivní příběhy upravené pro výuku!

Psal se rok 1886, kdy z pera sira Arthura Conana Doyla vyšel první příběh o Sherlocku Holmesovi. Knižně povídka uviděla svět následující rok a od té doby se základna fanoušků brilantního detektiva s pozoruhodnými schopnostmi rozrůstala a nepřestala růst až do dnešního dne.

Postava nejznámějšího detektiva všech dob je velmi zajímavá. Jeho největší předností je bezpochyby nadprůměrná inteligence, která z něj dělá doslova génia. Kromě toho má unikátní dar ovládat deduktivní metodu, která mu pomáhá při řešení i těch nejzáludnějších případů. A právě ty případy jsou pro něj snad jedinou možností zahnání nudy, jež ho často trápí…

Publikace nabízí čtyři příběhy Sherlocka Holmese, které jsou určeny mírně pokročilým studentům angličtiny. Zájemci se díky nim nejen seznámí s případy, v nichž věhlasný detektiv rozehrává své brilantní logické myšlení, ale také si procvičí angličtinu. Český zrcadlový překlad umožní zkontrolovat, zda cizojazyčnému textu správně porozuměli. Na konci knihy jsou zajímavé informace o Sherlocku Holmesovi.

Audionahrávka ve formátu MP3, na níž text vypráví rodilý mluvčí, je zdarma na stránkách nakladatelství.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51648642/pribehy-sherlocka-holmese-b1-b2/

AnotaceUkázka z knihy
Můj život s bezmozky a bouchajícími záchody
Autor: Christian Tielmann

2. díl humorné série, tentokrát s nebezpečně třaskavými dámskými toaletami.

Maxovi kámoši Niko a Robin se zamilovali do chemikářky. Jsou úplně mimo, takže Max zůstal na řešení problémů se zombíkem Edgarem sám. Náladu mu vylepšuje jen skutečnost, že školní noviny otiskly jeho komiks. Některým učitelům a žákům ale jeho super vtípky nesedly. Za trest teď musí potupně vymalovat smradlavý dívčí záchod a jen bezmocně sledovat, jak Edgar balí Pavlínu. Je z téhle zoufalé situace cesta ven?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49973411/muj-zivot-s-bezmozky-a-bouchajicimi-zachody/

AnotaceUkázka z knihy

Nehledej v tom žádné háčky aneb Český jazyk zábavně
Autorka: Lucie Filsaková

Zvládněte učivo 2. stupně ZŠ hravě a bez háčků!

Český jazyk má sice spoustu háčků, s naší cvičebnicí však nad nimi vyzrajete. Pravopisné záludnosti vám nejprve srozumitelně vysvětlíme. Zdali jste vše dobře pochopili, můžete otestovat vyplněním pracovních listů. Najdete v nich klasická pravopisná cvičení, ale i zábavné úkoly, které vás donutí přemýšlet, pracovat s textem, tvořit či luštit rébusy. Zvládněte učivo 2. stupně ZŠ hravě a bez háčků!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51070776/nehledej-v-tom-zadne-hacky-aneb-cesky-jazyk-zabavne/

One comment

  1. Z nabídky mě zaujala kniha Tvořivá recyklace v zahradě. Jsem také občasný kutil. V mladším věku jsem pro své děti pletla a šila, drhala ze sisalu. V nedávné době jsem zabředla i do tajů keramiky, v poslední době už jen vyrábím z papírových ruliček. Obdivuji všechny domácí kutily, kteří téměř z „ničeho“ vyrobí duchaplný a praktický výrobek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *