Už se vaří, má panenko! a další novinky z Albatrosu

Autor

Začátkem roku můžete prostřednictvím knih z nakladatelství Albatros cestovat. S Matějem Formanem po zajímavých lidech, kteří rádi vaří v knize Už se vaří, má panenko! S Marií Doležalovou zase do dětství, kam vás vezme Jeden kopeček šmoulový. Možná ale chcete dál, tak zkuste třeba Střední Ameriku v knize Sí, vole! Malé čtenáře s dobrodružnou duší potěší Hrdina: Hurikán a milovníky krimi zase Nikdy nezapomenu.

AnotaceUkázka z knihy

Už se vaří, má panenko!
Autor: Matěj Forman

Pocta všem, kdo pro nás vaří (srdcem)

Na svých cestách potkal Matěj Forman, jeden z kapitánů divadelní lodi Tajemství, výtvarník a scénograf, řadu lidí. Někteří s ním zasedli u jednoho stolu, někteří jej nechali vstoupit i do kuchyně. Díky kresbám, na nichž Matěj Forman přímo během vaření zachytil domácí receptury, a díky fotografiím Ireny Vodákové u toho můžete být i vy, a vzdát tak hold kuchařům a kuchařkám i lidské družnosti, k níž společné jídlo patří a přispívá.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47058573/uz-se-vari-ma-panenko/

AnotaceUkázka z knihy

Jeden kopeček šmoulový
Autorka: Marie Doležalová

Devadesátková nostalgie a střípky ze života známé herečky a blogerky

Dětství, to jsou hlavně prázdniny, babičky a dědové, videopůjčovny, tamagoči nebo Kačeří příběhy. Aspoň pro nás, děti devadesátek. Každá rodina má své příběhy a tohle jsou zápisky té mojí. Jsou to vzpomínky, nad kterými se usmívám a sem tam se i dojmu. Třeba nad tím, jaký to bylo retro, kdy se seznámili naši. Tahle kniha je napůl moje a napůl skvělé ilustrátorky Elišky Podzimkové. Díky jejím ilustracím se kniha nečte, ale prožívá a nasává všemi smysly!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/40706446/jeden-kopecek-smoulovy/

AnotaceUkázka z knihy

Sí, vole!
Vandráci na cestě Střední Amerikou
Autoři: Pavel Liška, Jan Révai, Hynek Bernard

Nebloudíme, necháváme se vést… Vydejte se na dobrodružnou cestu s Vandráky Vagamundos!

Mozaika deníků třech Vandráků, co cestujou po Střední Americe, točí o tom dokument a plní si sen. Potkávají lidi, divokou přírodu, dávný časy a sami sebe. Jsou špinavý, šťastný, protivný a občas je jim smutno, ale ze všeho nejvíc se smějou a dělají si ze všeho legraci. Ze sebe, z toho, jak padají, nerozumí španělsky, i z toho, že dostali šanci o tom všem teď napsat svoji velkou knihu.

Často po cestě dávají otázky ostatním lidem a někdy dá cesta otázku jim. Jet podle navigace, nebo intuice? Drze, nebo bezpečně? Společně, nebo sami? Zakusuješ se víc ty do cesty, nebo cesta do tebe? A odpověď? – Prostě jedeme! Sí, vole!

Tři úplně jiný palice, tři motorky, tři deníky a tři měsíce na cestě Střední Amerikou.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/48052024/si-vole/

AnotaceUkázka z knihy

Nikdy nezapomenu
Autor: Michel Bussi

Jediný svědek její smrti. Nebo její vrah?

Jamal si nejprve všimne červené šály. Vlaje ve větru, zachycená na plotě. Pak uvidí i tmavovlasou ženu, neskutečně nádhernou, uplakanou, v roztrhaných šatech a stojící zády k hluboké propasti. Dívá se na něj, jako by na světě byli sami dva. Jamal k ní natahuje ruku a snaží se jí hodit šálu jako záchranné lano, ale ona skáče dolů… Dva lidé, procházející se zrovna po pláži, najdou její tělo ležící na studených oblázcích – a červený šál má omotaný kolem krku.

Jamal je jediný, kdo viděl, co se na útesu stalo, a všechny důkazy mluví proti němu. Netrvá dlouho a sám si není jistý, co je pravda a komu může stále věřit.

Nový napínavý román Michela Bussiho o tom, že někdy věci nejsou takové, jaké se zdají být.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/40123604/nikdy-nezapomenu/

AnotaceUkázka z knihy

Hrdina: Hurikán
Autorka: Jennifer Li Shotzová

Hrdina na čtyřech tlapách – co všechno je pes schopen dokázat, aby zachránil svého nejlepšího přítele?

Když na městečko Gulfport udeří nebezpečný hurikán a Jakub se svým štěnětem Skautem se ztratí, zdá se, že labrador Hrdina, bývalý policejní pes, je tím jediným, kdo je dokáže vystopovat.

Hrdina spolu se svým páníčkem Benem a jeho přítelem Adamem vyrážejí kamarádům na pomoc a společně se vydávají do lesů za městem. Záhy se však ukáže, že pátrání je nad jejich síly. Zubožení a vyčerpaní se ocitají v neznámých končinách a musí zde přečkat řádění živlů. Namísto záchrany tak najednou sami bojují o život.

Chlapci vědí, že Hrdinovy schopnosti jakožto psa pátrače a záchranáře jsou úžasné, stačí však na to, aby se Hrdina dokázal vypořádat s aligátorem, nečekanou povodní a sesuvem bahna a přivedl všechny v pořádku domů?

Začtěte se do dalšího Hrdinova velkého dobrodružství a přesvědčte se, co všechno je pes schopen dokázat, aby zachránil svého nejlepšího přítele.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47528957/hrdina-hurikan/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *