Veselé kamínky

Autor

Skutečnost, že život každého z nás může mít nekonečný počet odstínů a barev, z nás činí originální jedince s vlastním pohledem na svět. K tomu, aby byla naše duše vyladěná do pozitivna, nepotřebujeme růžové brýle a aby bylo všechno kolem nás pestré a neokoukané, nemusíme cestovat ani pálit mosty. Mnohdy stačí obklopit se těmi správnými lidmi a často také správnými předměty.

Paní Simona Solničková nachází inspiraci v každé vycházce přírodou. Dovede se dobře dívat a umí uplatnit fantazii i do své tvorby. Pojďme se pokochat jejím uměním a dozvědět se o malování na kamínky něco víc.

Jak dlouho kreslíte? Měla jste tuto zálibu i v dětství?

Kreslím a maluji od dětství. Už tehdy mě zajímaly různé výtvarné techniky jako rytí do lina, suchá jehla, kresba uhlem a také práce s textilem. Na základní škole jsem navštěvovala lidovou školu umění. Myslím, že tuto vášeň jsem zdědila po otci, který rád kreslil a pracoval se dřevem. Vystudovala jsem textilní průmyslovku, ale malováním jsem se zabývala stále. Nejvíce ze všeho maluji na přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen.

Vzpomenete si na svůj první obrázek na kamínku? Jaký motiv znázorňoval?

Asi před čtyřmi lety (to je doba, po kterou se věnuji malbě na kámen) jsme si s dětmi nasbírali pár oblázků u splavu ve Cvrčovicích a hned mě napadlo, že bych na ně mohla namalovat různé rybky a ozdobit si jimi koupelnu. Byly to barevné rybičky.

Kde sbíráte motivaci? Jaké motivy ráda malujete?

Mám ráda přírodu, chodíme hodně na vycházky, jezdíme na výlety a inspirace je všude kolem. Hodně mě také inspirují mé dvě děti. Nejraději maluji zvířata, ptáčky, rybky a také domečky. Záleží i na tvaru kamene. Zpočátku jsem malovala jen na hladké oblázky, ale potom jsem začala sbírat kameny, které měly zajímavý tvar, vypadaly třeba jako hlava s vystrčeným nosem nebo jako domeček aj.

Jakou techniku používáte? Máte nějaký profesní vzor?

Používám akrylové barvy. Motiv si nejdříve na dobře očištěný kámen předkreslím tužkou a pak si už jen hraji s barvami podle fantazie. Kámen pak ještě přelakuji voděodolným bezbarvým lakem. Mým velkým vzorem je italská malířka Ernestina Gallinová, která maluje překrásné věci na kámen, hlavně zvířata v jejich detailní a realistické podobě, a kterou jsem v létě navštívila v jejím rodném Cesenaticu, kde žije a tvoří. Dala mi spoustu užitečných rad, co se týče techniky malování.

Kolik svého volného času věnujete kreslení? Kde je možné zakoupit Vaše výrobky?

Štětec beru do ruky téměř každý den. Mé veselé barevné kamínky jsou ke koupi v různých obchodech s dekorativními předměty či v květinářstvích v různých městech naší republiky anebo si je lze objednat na mých webových stránkách. Jezdím i na řemeslné jarmarky a na svých webových stránkách uvádím v sekci „kalendář akcí“, kde mě mohou lidé vidět. Řemeslo na akcích zároveň i předvádím.

Co Vám Váš koníček dává?

Pocit svobody a volnosti. Maluji si to, co mě napadne a fantazii se meze nekladou. Je to práce, která mě nesmírně baví a mám radost, když moje kamínky dělají radost i jiným.

Prozradíte našim čtenářům, co Vás naposledy nejvíce potěšilo?

Mé dvě děti mě těší každý den!

Děkuji za příjemný rozhovor. Ať Vás i nadále těší Vaše rodina i Vaše tvoření. Přeji Vám barevný a optimistický rok 2012.

Mnohem víc se o tvorbě paní Solničkové dozvíte zde: http://veselekaminky.websnadno.cz/Uvod.html

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *