Vydejte se na cesty s novinkami z Grady

Autor

Je léto, takže téměř každý vyráží někam na výlety nebo dovolenou. Máme pro vás tipy na knihy, které vám cestování zpříjemní. Ale i když zůstáváte doma, jistě vás knihy Cesta na sever nebo Tajný život masožravých rostlin zaujmou.

AnotaceUkázka z knihy
Cesta na sever
Autorka: Virginie Grimaldiová

Co když máme štěstí, které hledáme, přímo na očích?

Sedmatřicetiletá Anna, matka dvou dospívajících dcer, se hroutí pod tíhou práce a nesplacených dluhů. S dcerami se potkává jen při snídani, celé dny a večery tráví v restauraci, kde pracuje jako servírka. Život jí utíká přímo před očima a ona ho pozoruje z bubliny, do níž se uzavřela.

Sedmnáctiletá Chloé je velmi citlivá dospívající dívka. I když by ráda odjela do Austrálie, cítí povinnost najít si práci a začít pomáhat matce. Láska, kterou hledá u chlapců, nikdy nevydrží. Vždycky se nějak záhadně promění, jako Popelčin kočár po půlnoci.

A pak je tu Lily. Je jí dvanáct, je hrozně chytrá, ale lidi příliš nemusí. Mnohem líp se cítí ve společnosti svého potkana, kterého pojmenovala po svém nepřítomném otci. Hlodavci přece opouštějí loď jako první.

Když Anna nečekaně dostane výpověď a vysoké odstupné, má dvě možnosti. Splatit všechny dluhy, najít si novou práci a zůstat ve svojí bezpečné bublině. Nebo naložit dcery do karavanu a vydat se na okružní cestu po Skandinávii.

Více o knize na https://www.grada.cz/cesta-na-sever-10403/

AnotaceUkázka z knihy
Tajný život masožravých rostlin
Autorky: Elena Finová, Rossella Trionfettiová

Masožravé rostliny jsou – zcela bez pochyby – tou skupinou rostlin, která děti fascinuje. A kdo by se divil? Tato kniha jim jednoduchým a zábavným stylem představí všechny aspekty života masožravých rostlin a to včetně návodů na jejich pěstování.

První, kdo se masožravými rostlinami podrobně zabývat, byl Charles Darwin a rozpoznal jejich osobitost. Proto je také – v obleku superhrdiny – průvodcem touto knihou. On a jeho popletený asistent vám o této nejkurióznější skupině rostlin předloží mix vědeckých a historických údajů a nekonečné množství zajímavostí.

Více o knize na https://www.grada.cz/tajny-zivot-masozravych-rostlin-10875/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *