Zápisky zvěrolékaře a další novinky z Albatrosu

Autor

Zima je zatím taková nanicovatá, takže se venu krmě prrocházky nic moc vymyslet nedá. Ideální čas na to zalézt si někam s dobrou knížkou. Co se pobavit u zápisků zvěrolékaře Moji pacienti mají čtyři nohy nebo se zasmát u nové knihy Haliny Pawlowské Takhle jsem si to teda nepředstavovala? Pro ty, co hledají něco vážnějšího, je tady Svobodomyslná. Děti se můžou nechat vtáhnout do napínavého příběhu Strašidelná knihovna: Tajný pokoj, nebo se nechat pohladit nad knihouLéčivé pohádky pro dětskou duši.

AnotaceUkázka z knihy
Moji pacienti mají čtyři nohy
Zápisky zvěrolékaře
Autor: Duncan MacVean

Pro milovníky historek ze života zvěrolékaře.

Naléhal jsem na ni, aby nechala oba psy vykastrovat.
Zahleděla se na mě přivřenýma očima. „To jako myslíte je vymiškovat?“
„Ano, vykastrovat. Chirurgicky odstranit varlata. Nebolí to, zákrok se dělá v celkové anestezii a rekonvalescence je bezproblémová.“
„Tak to ne, můj starej by nic takovýho nedovolil.“
„Proč ne?“ zeptal jsem se, přestože odpověď jsem znal předem.
„Páč von řiká: ,Mně nikdo kulky neufik, tak je neufikne ani mejm psum.‘“

Pracovat jako zvěrolékař neznamená jen přijímat pacienty – chlupaté, opeřené či šupinaté – na veterinární klinice. Duncan MacVean je kalifornský veterinář, který za zvířaty a jejich páníčky vyráží k nim domů. Příhody, o kterých píše, se za jeho pětadvacetiletou praxi opravdu staly. Začtěte se do knihy o láskyplném poutu mezi člověkem a zvířetem.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55202569/moji-pacienti-maji-ctyri-nohy/

AnotaceUkázka z knihy
Svobodomyslná
Autorka: Kateřina Lieskovská

Vždycky v sobě můžeš najít sílu. Kniha o hledání cesty z domácího pekla.

„Můj život byl tak dokonalý a nalajnovaný, jako bych vypadla z čítanky. A tak jsem si v devatenácti letech nasadila na hlavu sněhově bílý závoj, na ruku prstýnek a vdala se. Za manipulátora. Za psychopata. A odletěla s ním na druhý konec světa.“

Životní příběh ženy, která prožila domácí peklo. Kniha o cestě plné manipulace, psychické i fyzické šikany, ale také hledání vnitřní síly. Pro všechny, kteří jsou uvězněni v nešťastné životní situaci a potřebují udělat radikální řez. Pro ty, kterým partner ubližuje a možná mají pocit, že jsou na celém světě úplně sami. A vlastně úplně pro všechny. Protože každý z nás má v okolí někoho, komu může dodat odvahu ke změně.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/62342267/svobodomyslna/

AnotaceUkázka z knihy
Takhle jsem si to teda nepředstavovala
Autorka: Halina Pawlowská

Humorné povídky o tom, že rodina a láska vám nedají pokoj ani ve stáří

Pro všechny optimisty, kteří se aspoň jednou stěhovali, aspoň jednou rekonstruovali, stavěli, neustále něco opravovali, milovali a trápili se. A pro všechny, kteří se pořád smějí, i když si to teda představovali úplně jinak.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54204687/takhle-jsem-si-to-teda-nepredstavovala/

AnotaceUkázka z knihy
Strašidelná knihovna: Tajný pokoj
Autorka: Dori Butlerová Hillestad

Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny!

Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – na rozdíl od ostatních lidí totiž dokáže vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení zapeklitých záhad!

Kaz se konečně naučil to, co běžně zvládá každý duch – pocházet zdí. Může tak vyrazit na průzkum Beckettovy tajné místnosti v zadní části knihovny. To, co tam najde, je záhada všech záhad. Vyřeší Kaz a Klárka jejich pátý případ úspěšně?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58576641/strasidelna-knihovna-tajny-pokoj/

AnotaceUkázka z knihy
Léčivé pohádky pro dětskou duši
Autorka: Romana Suchá

Objevuj kouzelný svět, díky kterému získáš odvahu, sílu i radost

Když otevřeš tuto knížku, objevíš říši plnou kouzel. Můžeš se vydat do čarovných skal, které se rozestoupí, když se jich dotkneš. Nebo vyšplháš po zlatém žebříku až do nebe. S Kaštánkem objevíš v aleji tajemný strom, budeš si povídat se sněhovými vločkami a stavět s nimi sněhuláka. Taky se projedeš s Hvězdičkou ve Velkém voze po noční obloze a v lese se naučíš najít skřítka Vítka. Tato knížka je plná zázračných pohádek, které ti můžou pomoci v těžkých chvílích.

Když malému dítěti řeknete, že existují skřítci, bude tomu věřit. Děti jsou totiž všeobecně hodně sugestibilní, mají živou představivost, díky které se hranice mezi představou a skutečností často překrývají. Toho můžeme pozitivně využít pro mobilizaci léčivých sil i na podporu víry v sebe a své schopnosti. Většinou ani nemáme tušení, co všechno naše tělo dokáže. Princip spočívá v tom, že vytváříme takové myšlenkové obrazy, které jsou v souladu s tím, co chceme. Pozitivní energii pak necháváme působit žádoucím směrem na naše podvědomí, které pracuje na splnění našeho příkazu. V příbězích jsou použity obecné sugesce na posílení bezpečí, jistoty, sebevědomí, odvahy, ale můžete do nich volně přidávat i sugesce vlastní a různě je obměňovat.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47125815/lecive-pohadky-pro-detskou-dusi/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *