Pište, pošlete, potěšte!

Autor

A nejen to, zabavte si děti. Ať kreslí, tvoří, střihají, malují, vyřádí se. Téma? Vánoční. Adresa? Senioři. Potěšíte sebe, zabavíte děti, potěšíte adresáty. Vítězství na všech stranách!

Od malička lze tvořit přáníčka pro seniory. Těch není nikdy dost. Sama příprava je milou společnou rodinnou přípravou v adventním čase. Dát je lze do schránek seniorů, které znáte třeba i jen jako sousedy. Ale můžete jimi také potěšit v domově seniorů. V tom případě přáníčka buď předat personálu domova, kde je rozdá personál nebo pravidelní dobrovolníci. Nebo je můžete i sami předat a díky pár osobním slovům a přáním potěšíte seniory ještě více.

Když tvoření a kreslení není zrovna aktuální, kde to i jinak. Třeba pořídit sady pohlednic, které tvořili postižení umělci. Tím vlastně děláte dobro na další stranu. A nebo to ještě „vytunit“ a například získat tyto sady pohlednic na charitativní aukci, čímž podpoříte dokonce další stranu. To už se to pěkně množí to dobro! Stejně tak lze pozdrav zvětšit a k přáníčku přidat i dárek. Některé jsou na jistotu – kosmetika, cukroví, křížovky – tím většinou nic nezkazíte. Ale pokud chcete zcela konkrétně potěšit, domovy se zapojují do známého projektu Ježíškových vnoučat nebo stačí často mrknout na weby domovů seniorů, které často vypisují i vlastní konkrétní seznamy přání svých obyvatel.

Ideální je udělat z toho adventní zvyk. Děti se pak samy ptají: „když už budeme chystat Vánoce i ostatním“. A časem je dokáží z většiny tvořit samostatně. I když pak třeba na pár let tvoření sebe sama zapomenou, zůstane v nich zaseto semínko dobra a s velkou pravděpodobností se k těmto zvykům jako dospělí zase s radostí vrátí. Protože dobrovolnický efekt je tak příjemná záležitost pro vlastní duši, že kdo ji v životě jednou zažil, rád se k ní vrátí.

Krásné svátky všem! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *