Pošesté společně aneb Máme rádi zvířata?!

Autor

Je den sv. Václava, na kterého začaly naše společné charitativní akce. Pomáhali jsme doma i „venku“, různě sociálně i zdravotně handicapovaným a jsme pyšná redakce, že jste do toho už pětkrát šli. A věříme, že i letos do toho opět PŮJDEME SPOLEČNĚ! Začínali jsme u tučňáka a nyní, po letech bychom se rádi ke zvířatům vrátili. Tentokrát ale k těm, ke kterým bylo okolí – ať už lidé, nebo jiné okolnosti – drsnější a jejich budoucnost jest nejistá. Zvířata v útulcích. CO VY NA TO?

Protože jsme PRO Vaši co největší spolupráci, tak budeme rádi, když se nyní rozjede diskuze pod tímto úvodním článkem a podrobnosti max. do tří týdnů doladíme společně. Stejně tak by měl být i „seznam“ Jednadvacítek a Jednadvacítkářů hotov v podobném čase. Proč? Jednoduše proto, aby už za měsíc jsme mohli přinést první informace a konkrétní reportáž.

Možností, jak pomoci je několik. Můžeme společně vybrat a odhlasovat jeden útulek a tomu předat společný dar. Nám by se však líbilo ještě něco jiného, ale opět: je to jen návrh. To, jak bude společný rok vypadat, bude ve výsledku na společné dohodě většiny zúčastněných. Na redakční radě jsme si představovaly situaci, že každý „adoprodič“ by ve svém okolí našel útulek pro zvířata (s hledáním můžeme pomoci samozřejmě). Tomutu zařízení by pak poslal nebo osobně předal buď finanční nebo věcný dar (konzervy, hračky, určitě vám jednotlivé útulky rády sami poradí) nebo aby útulek navštívil a zviřátko vzal na procházku, věnoval mu čas a pozornost. Variantou může být samozřejmě i větší rozhodnutí – začít chodit pravidelně, nebo si zvířátko vzít úplně.

Jak vidíte, možnost, jak pomoci je mnoho a rozhodně to tentokrát není jen o penězích (naštěstí pro některé ani o šikovnosti:), ale o tom CHTÍT. A jestli máte pocit, že návštěva útulku a jejich prezentace „za to nestojí“, tak nám věřte, že to tak rozhodně není. Uveřejněním se o útulku dozví další a další lidé, další pomohou, přijdou si pro nového mazlíka, pošlou příspěvek. Takže my budeme takový „startér“, který může nalákat další zvířomily do jednotlivých konkrétních zařízení. Nemusíte se bát ani žádného velkého psaní, protože stačí, když nám pošlete kontakt na útulek a váš pocit, zkušenost, fotky a my vám případně pomůžeme představovací článek, že na něj budete moct být jen pyšní! A my budeme pyšní na Vás, že pomáháte a samozřejmě se také jako členové redakce zapojíme. A asi i začneme, abychom vás časově uklidnili 🙂

TAK CO VY NA TO?! 🙂 Pište, hlaste se a vymýšlejte až do 27.10.2015 a my se TĚŠÍME!

Zaujala Vás tato fotografie R21. I nás, máme z ní ohromnou radost a ta radost bude putovat dál! Vězte, že tuto nádheru pro nás zhotovili zdarma ve http://vytisknuti.cz jako „podpis“ na společně ušitou deku – závěrečný dárek ke končící charitativní roční akci pro postižené děti. Posíláme za Jednadvacítkový podpis naše velké poděkování. A zcela upřímné doporučení k návštěvě webu a výběru z jejich nabídky!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *