Režisérka Eva Toulová tváří chráněného bydlení

Autor

I v tomto roce vás budeme seznamovat se zajímavými charitativními projekty. Tím prvním je chráněné bydlení POKOJ o.p.s., jehož patronkou se stala Eva Toulová. Česká režisérka, scénáristka a výtvarnice, která uvedla v loňském roce do českých kin celovečerní film Šťastná a napsala několik knih, si do své široké palety činností přibrala ještě i tu charitativní.

Nezisková organizace POKOJ o.p.s. se zabývá terénní osobní asistencí a pobytovými službami chráněného bydlení. Organizace umožňuje dospělým lidem s postižením žít běžný život. Chráněné bydlení se nachází v Dolních Břežanech a zaměřuje se na dospělé, kteří se o sebe, ať už v důsledku stáří nebo kvůli postižení, nedokážou postarat a je nutné, aby byli pod dohledem, a vyžadují péči asistenta. Asistenti v chráněném bydlení pomáhají lidem s postižením jen s tím, co sami nezvládnou. Jinak je vedou k samostatnosti, aby těmto lidem pomohli získat v bezpečném prostředí praktické dovednosti potřebné pro život.

Režisérka ke své úloze přistupuje velmi zodpovědně. Kromě role mediální tváře sama iniciuje podpůrné akce, pro zlepšení života chráněného bydlení.

„Když mi bylo nabídnuto stát se tváří této smysluplné organizace, byla jsem nadšená. Rozhodně bych ale nechtěla zůstat „jen“ tváří, ale ráda bych se, v rámci svých možností, aktivně podílela na zkvalitnění života těchto postižených lidí. V současné době plánujeme v chráněném bydlení uspořádat charitativní výstavu, která se bude neustále obměňovat. Ta by nejen zútulnila prostředí, v němž klienti žijí, ale věnovaná díla by putovala následně do aukcí, a jejich celý výtěžek by šel právě na pomoc a podporu tohoto chráněného bydlení.“

Chráněné bydlení je závislé na dotacích, které ne vždycky stačí. Proto je rádo za jakoukoliv pomoc, ať už v podobě finančních nebo i prakticky věcných darů.

Více informací na http://pokoj.sluzby.cz/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na