Malá šéfkuchařka: Palačinky? Kdykoliv!

Autor

Je snad někdo, kdo nemá rád palačinky? Nebo dobře… Existuje dítě, které nemá rádo palačinky? A tady je jedna specialistka, která palačinky nejen ráda jí, ale i připravuje a zdobí a plní. A je schopná je dělat v sedm ráno i v devět večer, jen pro sebe ale taky pro velkou návštěvu. Začala v malých velikostech, přes hrbolaté tvary, dnes už dokáže i velké kousky, ale stejně nejradši dělá palačinky ve velikosti něco mezi lívancem a klasickou palačinkou, protože se jí lépe obracejí – za mě skvělý tip pro malé kuchtíky.

A protože recept bude velmi krátký, tak dneska to bude hlavně o fotografiích. A u nás je recept ještě kratší, než krátký, protože se u nás vaří bez vajec a naše šéfkuchařka respektuje alergii svého bratra, takže dělá i palačinky bezvaječné. A věřte, že to jde. A není problém! Někdy přihodí do těsta kakao a jsou to čokoládové palačinky.

Takže hladká mouka, mléko, cukr, špetka soli a jde se na to. A pak dodat SAMOZŘEJMĚ všechno možné dovnitř i navrch. Od cukrů (vanilkový, skořicový, moučkový, krystal, když chceme, ať to křupe), přes tvarůžek (ochucený po svém,) granko, čokoládu, marmeládu, banány, jahody, borůvky a různé zdobeníčko až po slanou variantu sýrovo-šunkovou, proč ne!? (když vynecháme cukr do těsta ideálně). Ale sladké samozřejmě vedou.

Co vy a konzumace palačinek? Mně se kupodivu ještě nepřejedly (třeba jako rajská, ta mě fakt už nebaví), ač je do nás děvče hrne docela často.

Dobrou chuť! 

4 comments

  1. Palačinky jsou mňam. Vítek to spořádá s nutelou, já jen s van.cukrem. Ale na palačinky chce mít dobré těsto, dobře rozpálenou pánev…je to hotové umění. Je to holka šikovná, ta Růženka

    1. jo, mňam i vaše oboje… nutela ale u nás nemůže být, protože kombinace: nutela + lžička + doma, tak nutela tady déle než tři dny nepřežije… :))

  2. Palačinky prostě nezklamou. V sobotu jsme s Vítkem smažili trošku silnější a plnili jahodovou pěnou. Dobrota. Bílé cukrové hvězdičky jsou u nás taky oblíbené. Víťa by si je klidně sypal i na chleba s máslem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *