Malá šefkuchařka: Školní sváča

Autor

Je to tu! A tak si zase balí tašku, zase si připravuje oblečení a zase si chystá svačinu… Po čtyřech měsících se vrátila šéfkuchařka osobně do školy, má to štěstí jako ne každé školou povinné i nepovinné dítě. (tfuj tfuj tfuj – snad nebude změna, než článek během pár hodin vyjde!) Tak s chutí do toho!

A protože je to milovnice jídla, většinou má něco sladkého, něco slaného, něco zdravého, hlavně to chce mít pestré. Že by denně prošel rohlík se šunkou a jablko, to by byla příliš nuda! Klidně bych jí tyhle náročné požadavky sama plnila, ale už to znáte, ona ráda sama kuchtí.

Na sladko je to jasné, to už znáte: buchta, koláč, muffiny… Může být i sušenka, ať už domácí nebo kupovaná. A aby se to vyvážilo něčím zdravějším, tak nechybí buď ovoce nebo zelenina. Kus mrkve nebo kiwi, to je raz dva. Ale pro radost z návratu asi si do krabičky připravila rovnou zeleninový salát (paprika, sýr, okurka, ochuceno kořením).

Naslano pak možností je také spousta. Jak pečivo kupované (máme skvělou pekárnu, takže jsou varianty od veky, přes onen klasický rohlík po chleba), tak domácí. Ať už jen to pečivo, zapečený nebo nezapečený toastík nebo oblíbených iks variant například na listové těsto: šnečci, záviny, párečky v těstíčku (to byla oblíbená specialita prababičky)…

No a protože není žádný troškař a chystá baštu samozřejmě ve velkém, tak si díky naší kuchařince pochutnáváme i my, zbytek rodiny, která zůstala sedět doma jako buchta na homeoffice a online výuce. A fakt, že vždycky všechno hodně rychle zmizí, to je jasné… jako houska na krámě!

A CO SVAČÍ RÁDY VAŠE DĚTI? 

4
Komentujte jako host

2 Počet komentářů
2 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
3 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mačka

Je to šikulka! Krásné tipy na dobrůtky! Až se sliny sbíhají!

cudlik

Šikulka, snad ji láska ke kuchtění zůstane. Vzpomínám, že my to s maminkou měli taky rozdělené ona vařila, já pekla….ale to mi bylo jistě víc….:-). Dcerku to teď taky baví a ráda překvapuje a experimentuje. Těší ji když nám chutná. Synek už se někdy taky ochomítne u panvičky a experimentuje zatím jen u vajíček na x způsobů, ale musí mít náladu. Teď jsme zaspali a volám Marti nestíhám udělej si svačinu a on strčí suchý rohlík do tašky :-). Takže v tomto případě je u nás nejvděčnější nutella :-).