Mapa, muffin a mlsání

Autor

Léto máme pro letošek nenávratně za sebou, ale co nám brání v tom si ho připomenout? Třeba právě v tématu letních oslav narozenin, svátků, svatebních výročí – prostě ve slavení všeho druhu. Já si například myslím, že všechny ty Magdalenky, Zuzky, Jakubové a Ludvíci, kteří v tu dobu slaví svátky, to zkrátka vyhráli. Protože taková správná letní venkovní oslava, se vším co k ní patří, to je přece úplně něco jiného, než když ji uspořádáme doma v sychravém listopadu nebo mrazivém lednu.

Vezměte si, jaké množství různobarevných květin kvete všude, kam se oslavenec podívá. Navíc zůstávají živé pro radost všech ve svém přirozeném prostředí, není potřeba jimi plnit vázy. Hosté tudíž nemusí běžet do květinářství pro pugét.

A dokonce ani do papírnictví pro dárkový papír na zabalení dárku. Já jsem letos použila na zabalení dárku (knihy) barevnou mapu, která byla přílohou v novinách. Přišla mi stylová, protože budoucí obdarovaný měl v plánu o dovolené hodně cestovat.

Kdo si pamatuje, jak jsem před časem tvořila ze zmrzlinových kornoutů vánoční stromečky? Oplatkové kornouty se hodí stejně dobře na letní oslavu a vůbec není třeba je plnit zmrzlinou, naopak, stanou se součástí jiného sladkého překvapení.

Ušlehala jsem bílky s pískovým cukrem stejně, jako když připravuji sněhové pusinky. Kornoutky jsem sněhem naplnila a dala sušit do trouby. Při sušení sníh vytvářel v kornoutech pěkné otvory – přímo se nabízely pro další plnění. Plnila jsem následující den – ušlehanou smetanu jsem střídala s malinami (lze použít i borůvky, červený rybíz, jak kdo má rád). Na závěr jsem sněhové kopečky omočila v rozpuštěné čokoládě. Překvapení bylo na světě a chutnalo.

Nezůstalo jenom u jednoho typu dezertu. Se stejnou chutí si hosté pochutnávali na muffinech, a vůbec se neošklíbali, že po nich lezli brouci a podobná žoužel – naštěstí želatinová!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na