Šeřík v ledu

Autor

Znáte to. I maličkost potěší. A už se občas objevují teplé až horké dny. A taky kvete šeřík. Už ho máte v sušenkách, koláči i zmrzlině? Nebo jen ve váze? Nebo zatím nikde? Tak pozor, něco rychlého, zato efektního! Jednoduchého a poetického…

Postup je snadný, omyté kvítky šeříku hodíte do ledovátka (a ano, já házela venku a kolem byly sedmikrásky, takže… jsem je přihodila), šupnete do mrazáku… no a to je všechno. Už jen chvíli si počkat. Tak jen vesele barevný inspirační fotokomentář pro vás!

               

           

A když se spojí hezké (květiny) s užitečným (žízeň), to je nejlepší varianta. Protože nejen že se jí očima, může se i pít očima, proč ne?! To bude návštěva koukat!
P.S. Jak říká klasik: „Přitom taková blbost, že jo…“

Připijme společně:
Na zdraví! Na osvěžení! Na krásno! Na přírodu!

4
Komentujte jako host

2 Počet komentářů
2 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
3 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mačka

Pozdě. Už odkvetl. To je škoda, a samotnou by mě to nenapadlo! Vyrobím příští rok!

Peprmintka

Jo, tohle mám taky ráda 🙂 První ledové kostky v mrazáku se těší na víkendové grilování i u nás. Do tvořítek jsem dala macešku a tři lesní jahody. Někdy bojuju s bublinkama, zalívám postupně a během mražení si květy upravuju, aby vypadaly hezky. Ale nakonec mám stejně pocit, že dokonalost nikdo nehledá. Kamarádka mi popisovala, jak připravovala dětskou párty a v rychlosti naházela do tvořítek půl své kvetoucí bio zahrady. Květy omyla, prosušila, ale… Úspěch byl fakticky veliký a to hlavně kvůli mšicím zamraženým v kostkách. Děcka se radostně rochnily brčkama ve sklenkách, počítaly kdo má víc a krásnějších. Hodinu… Číst vice »