Velikonoční perníčky

Autor

Miluji Velikonoce. Jsou to pro mě svátky, které v sobě mají vůni něčeho nového a  nadějeplného. Mám ráda velikonoční barvy i probouzení přírody. A mé děti zase milují perníčky, tak je pro ně s nadšením peču. Jediné, co jsem ještě ne tak vychytala, je jejich zdobení. Mám známou, jejíž každý perníkový kousek je hotové umělecké dílo a vedle nich vypadají ty mé jako chudí příbuzní, ale nikdy se nepřestanu snažit a snad se to jednou povede.

Do mísy dáme 500 g hladké mouky, 180 g cukru moučka, 3 lžíce medu, 4 lžíce másla, 2 vetší vejce, cca 3 polévkové lžíce kakaa, 1 pečicí prášek do perníku, 1/2 lžičky jedlé sody a trochu rumu. Všechny suroviny smícháme a vypracujeme těsto. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a dáme na 2 hodiny odpočinout do lednice. Pak těsto vyválíme na cca 0,5 cm placku a vykrajujeme perníčky. Pokud chcete specifický tvar, na který nejsou vykrajovátka, můžete si udělat šablonu ze čtvrtky a podle ní pak vykrajovat perníčky nožem. Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C asi 8 minut.

Na cukrovou polevu dáme do misky jeden bílek, trochu citronové šťávy a prosátý moučkový cukr, který přidáváme a mícháme vidličkou tak dlouho, až máme hustou kaši, která nestéká z vidličky. Pak už jen nazdobíme podle fantazie.

Hotové perníčky dáme do kartonové krabice, přidáme k nim jedno rozkrojené jablko, aby lépe změkly, krabici dáme do igelitového pytle a uložíme na chladné místo. Asi za týden už jsou připravené k mlsání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *