Motýlí dekorace

Autor

Asi jediný hmyz, který nikomu nevadí, jsou motýli. Patří k létu stejně neodmyslitelně jako třeba prázdniny nebo jahody. Jejich nedotknutelná krása nás uchvacuje a obdivujeme jejich ladný klouzavý pohyb i pestrobarevnost  křídel. Pro jejich křehkost je nemožné se jich dotknout , aniž bychom jim ublížili . Pokud ale toužíte si jimi ozdobit své bytečky, vyrobte si je spolu s námi.

Budeme potřebovat:  

• Barvičky na sklo, průhlednou folii.
• Nůžky, lepidlo, tužku, jehlu.
• Tavnou pistoli a lepidlo do ní.
• Tvrdý bílé a barevné papíry.
• Dřevěné nebo plastové kolíčky na prádlo.

Postup:

Motýly, určené k dekoraci, budeme vyrábět dvojího druhu. A to motýly namalované barvičkami na sklo a motýly papírové.

Motýl namalovaný barvičkami na sklo.

Šablonu předkresleného motýla vložíme pod průhlednou folii a konturou obkreslíme tvar motýla. Po zaschnutí kontury vybarvíme motýla různobarevnými barvičkami na sklo.

Až motýl zaschne, sloupneme ho z folie a nalepíme tavnou pistolí na kolíček na prádlo. Můžeme dolepit i tykadla. Pokud se nám motýl při slupování z folie zdá moc křehký (malá vrstva barvy- trhá se), raději motýla vystřihneme i s folií a nalepíme na kolíček na prádlo.

Papírový motýl

Zhotovíme si šablonku motýla z tvrdého bílého papíru. Tu obkreslujeme na různobarevné tvrdé papíry a z jiných barev zase motýly zdobíme. Obvody jednotlivých motýlů i tvary ozdob do nich před vystřižením ještě propícháme jehlou buďto ručně, nebo šicím strojem.

Vystřihneme motýly i malé části na jejich ozdobení a nalepíme. Na závěr tavnou pistolí motýly nalepíme na kolíčky na prádlo a můžeme přilepit tykadla.

Hotovými motýly můžeme ozdobit cokoliv v bytě, dětském pokoji, třeba i kroucenou vrbu ve váze .

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *