Velikonoční sušenky pro koledníky

Autor

Za chvíli budou na našem prahu stát malí koledníci, takže je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, čím jejich pochůzku odměníme. Ideální jsou rychlé a dobré sušenky.

Ingredience: 125 g Hery, ½ hrnku cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 vejce, 1 hrnek hladké mouky, špetka soli, 1 lžička kypřicího prášku do pečiva, na zdobení například Arašídy v barevné polevě nebo dekorační barevné sypání

Postup: V míse smíchejte jednotlivé ingredience. Pokud se vám těsto zdá příliš měkké, uložte ho na 15 minut do chladničky. Poté nabírejte lžící těsto a rukama z něj uválejte kuličky. Nemusí být všechny stejné, po upečení se to nepozná . Pokládejte na plech s papírem na pečení a jednotlivé kousky ozdobte kupovanými arašídy v polevě, lentilkami nebo posypte barevným sypáním.

Ukládejte koláčky tak, aby mezi sebou měly dostatek místa, protože těsto se postupně na plechu roztéká. Předehřejte troubu na 180 °C. Sušenky pečeme asi 10 minut podle druhu trouby a hlídáme je, aby nebyly moc tmavé. Po upečení je necháme zchládnout.

Potom dávám do sáčku několik sušenek, převážu ozdobnou stuhou a dávám je malým koledníkům.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *