Dárková inspirace: Nové bydlení

Autor

Leden inspiruje „novotou“. Nový rok – nový život – nové bydlení. Nový byt či dům je velkým krokem. V naší zemi je to většinou dlouhodobá záležitost, většina z nás se stěhuje zhruba jen třikrát za život. Zpravidla to bývá nejdříve od rodičů do menšího „samostatného“ bydlení, a poté s růstem rodiny do větších prostorů. Proto je potřeba nový domov náležitě oslavit a novým obyvatelům nového životního hnízda přinést hezký, milý, praktický či veselý dárek. Pokud možno takový, který nebudou nuceni schovat na půdě či škodolibě předat na další kolaudaci dále.

Samozřejmě – jako u každého dárku – záleží na tom, v jakém vztahu jste s obdarovanými, jaký je jejich věk, vkus a zde i styl bydlení. Pokud někomu do starodávné chalupy pořídíte stroboskop nebo, asi bude po rozbalování dárku chvíle ticha. Případně výbuch smíchu. Chcete-li tohoto dosáhnout, nic proti. My Vám dnes ale poradíme několik tipů, které tolik nevyděsí.

První vlastní bydlení

V tomto případě je šíře možností darů největší. Větší praktické dary doporučuji konzultovat s majiteli nového domova či v případně potřeby nenápadnosti a zároveň důvěře s blízkým okolím. Začít lze u spotřebičů, pokračovat přes nábytek a končit dekoracemi. Podarovat lze hodinami, vázou, povlečením, utěrkami, nádobím… Dalším darem by mohl být teploměr, který se dnes vyrábí v mnoha variantách a typech. Krásný vítací kolaudační záležitost jsme obdrželi od našich přátel i my – rohožku (pro nás speciálně s oblíbeným zvířátkem – ovcí). A od dalších blízkých tzv. „vítámvásku“ – v tomto případě keramickou kočičku s nápisem Vítáme Vás!

Vybavená domácnost

Pokud se člověk či rodina stěhuje již coby zařízení, je výběr sice trošku užší, nicméně výhodou je, že již znáte styl jejich bydlení a můžete se trefit do jejich vkusu. na místě je tedy doladění do současného vybavení – novější typy, další kousky do „sady“. Pravdou však někdy je, že i po přesunech je potřeba či chuť pořídit si „do nového“ některé věci jiné – větší, menší, moderní, starodávné, retro… Zvětšená aktuální fotografie rodiny (dětí, zvířat), obraz oblíbeného autora, nové knihy. Móderní vychytávky do kuchyně – sada na víno, stojan na kapsle na kávu, lopatka na lasagne, souprava pro pěstování bylinek.

Do většího

Myslete na to, že fakt, že se jde do většího neznamená, že je NUTNO prostor co nejrychleji zaplnit (a to nejlépe zbytečnostmi). Lze se konkrétně zaměřit na prostory, o které je bydlení větší. Pokud šla rodina z malého dvojpokojového bytu, děti možná nebudou mít svoje lustry, také jim můžete pořídit větší hrací kousky jako je kreslící tabule či domácí houpačka. Pokud má rodině nově i vanu, tak je určitě vhodné pořídit vychytávky jako perličky do koupele, masážní sady a podobně. Často „do většího“ je spojeno i se zahradou, což otevírá obrovské množství dalších možností: od knih o zahradničení, přes pytlíčky se semínky, cibulky květin a zahradnické nářadí až po strom.

Do menšího

Případný smutek z nemožnosti mít v novém bydlení zvíře lze alespoň částečně nahradit celoroční vstupenkou do zoologické zahrady nebo přímo adopčním certifikátem zvířete ze zoo. Tuto službu nabízí téměř všechny zoologické zahrady u nás, tedy i v blízkosti domova, ať je kdekoliv. Pokud není „nutný“ pes či podobný klasický mazlíček, lze darovat i reálné zvíře domácí – hlodavce, želvu či akvárium. Při stěhování do menšího noste spíše dárky spotřební a praktické, které místo zbytečně nezahltí. Darovat lze i zážitky jako vstupenku do aquaparku, na kosmetiku, do kadeřnictví – prostě nějaké venkovní povyražení. Dar se nemusí zcela nutně „vejít“ do bytu.

Prachy

Byt i dům přináší velkou finanční zátěž, takže s povděkem budou jistě přijaty i hotovostní dárky. Nicméně není třeba předávat pouze obálku, peníze lze vložit na dárkové karty různých obchodů s nábytkem a doplňky. Příspěvek můžete také předat s fotografií oné věci, na kterou jsou určeny. Hotovost může být naaranžována v rámečku (či rámu – podle výše obnosu) na obraz či fotografie, který pak lze po utracení vnitřku využít k dekoraci bytu.

Kamkoliv kdykoliv

(Téměř) nikdy návštěvu nezkazíte květinami v květináči, svíčkami – s neuvěřitelně širokou nabídkou. U větší akce bývá vítáno i nějaké to občerstvení (nejlépe doma tvořené, rodinná specialita) a ke slavnostní kolaudaci patřící šampaňské!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *