Bydlení za pakatel

Autor

Komu by se nelíbilo mít vlastní domek s bazénem? A když je k tomu ještě za pakatel s rychlou a snadnou výrobou, a navíc tím získá hračku pro děti. Plusy – děti se zabaví při společném tvoření, mínusy – domek příliš nevydrží a děti se při hře zmáčí, ale co už… Stojí za to se do tvoření pustit.

Co budete potřebovat

Já jsem použila k tomu aršík silnějšího papíru o rozměrech 22cm x 12cm, 4 kartonové kartičky o velikosti 14,5cm x 6,5cm s průřezy tak, jak je patrné z fotky níže (prostřední průřez je zbytečný, protože jsem využila papírové kartičky z krabice od soupravy kávových šálků, které už byly prořezané), plastovou misku o průměru 11cm. Dále jsem potřebovala pastelky, fixy, nůžky, zbytky barevných papírů, lepidlo, pravítko, 4 lékařské špachtle, malou papírovou lodičku. Pochopitelně lze loďku vyměnit za gumovou kačenku nebo jiné plavidlo a plot vylepšit špachtlemi po celé délce zahrádky. Postup tvoření a sestavování vidíte na fotkách.

Připravte si obdélník silnějšího papíru a čtyři obdélníkové kartičky se zářezy, tak, jak vidíte na fotce.

Připravte si také plastovou misku, která se bude velikostí hodit do připravované zahrádky. Plot postavte sestavením kartiček se zářezy podle fotky.

Špachtle rozřízněte na polovinu. Přední stranu plotu vytvořte tak, že nalepíte těsně vedle sebe poloviny špachtlí.

Z tvrdého papíru vystřihněte domeček a dotvořte ho dle fantazie. Já jsem zvolila otevřené okno a květinovou výzdobu.

Ze slabšího papíru složte lodičku, která se bude prostorově hodit do bazénu.

Do bazénku nalijte vodu a uzavřete zahradu zasunutím kartičky se špachtlemi.

Ať se daří!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/