Pozdně letní tvoření

Autor

Rána začínají být chladnější a stále více zahalená v mlžném oparu. Dny se zkracují a tažní ptáci se začínají houfovat v přípravě na každoroční dalekou cestu na jih. Začíná nejlepší období pro tvoření z tvoření z přírodnin, protože příroda nám jich nabízí plnou náruč. Mám pro vás tentokrát velmi levné tvoření, které navíc můžete spojit s příjemnou procházkou.

Na plechovku potřebujeme:

 • plechovka
 • tavná pistole
 • březové větvičky
 • přírodniny, které se vám líbí

Najděte si březové větvičky. Použijte nejlépe ty, které jsou na zemi, protože už jsou dobře vyschlé, nebudou se vám totiž sesychat časem a měnit tak vzhled vašeho výtvoru. Nastříhejte z nich různě velké tyčky, které ovšem vždy budou o trochu větší než plechovka, kterou jste si nachystali.

Jednotlivé klacky k ní přilepte tavnou pistolí.

Teď už jen stačí do plechovky nalít vodu a dozdobit tím, co jste našli na své procházce po okolí.

Na krabičku potřebujeme:

 • plastovou nebo plechovou krabičku (já použila krabičku od Raffaella)
 • jutu
 • aranžovací hmotu
 • oboustrannou lepicí pásku
 • tavnou pistoli

Z dvojitě přeložené juty si ustřihněte pás, který bude kopírovat obvod krabičky  a nahoře i dole bude mírně přesahovat. Na stěny krabičky nalepte oboustrannou lepicí pásku, kterou přehněte dovnitř krabičky i přes dno, abyste si pomocí ní mohli přichytit přesahy.

Jakmile máte krabičku polepenou, přehněte jutu a ke dnu i ve vnitřku krabičky ji zafixujte tavnou pistolí.

Ukrojte požadavaný kus aranžovací hmoty a vložte ji do krabičky. Zalijte vodou, aby hmota nasákla a naaranžované rostliny vám  vydržely.

A opět už jen stačí nazdobit přírodninami, které se vám líbí.

Přeji vám krásný závěr léta a příjemné tvoření 😉

 

 

 

6 comments

 1. Máte to hezké Sati, podzim má nádherné barvičky. I když bez mučení přiznávám, že bych si ty studené měsíce klidně odpustila a tvořila znova zajíce a kuřátka. Tak si ten závěr léta užijme 🙂

  1. Taky mám raději Velikonoce, protože vím, že po nich už se hlásí o slovo teplé dny. Nevadí mi ani podzim, ale jen dokud je barevný. Jsem hrozně zimomřivá, takže až stromy shodí listí a vše začne být šedivé a sychravé, těším se zase na jasně zelenou barvu jara.

 2. Taky se mi tom moc líbí. A zrovna jsi mě inspirovala. V září máme výstavu zahrádkářů, Tak bych něco podobného mohla vytvořit. Děkuji za nápad!

   1. Podle toho, jestli se povede, a budu s dílkem spokojená. Mimochodem, ještě není jisté, že výstava opravdu proběhne. Dnes prý to vedení znovu zváží. Ale i kdyby si řekli, že do toho jdeme, tak stopku můžeme dostat celoplošně, a to klidně den před zahájením. Nejistá doba, neví se, co bude.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *