Nenahraditelný barevný papír

Autor

Co si budeme nalhávat, papír je prostě na tvoření číslo jedna. A když je ještě sada barevných papírů, tak to je prostě číslo dokonce jednička s hvězdičkou. Těch věcí, co se dá!

Ta radost, když se spojí s nůžkami. Navíc stačí tentokrát jednobarevná tužka. Je to změna až pravý opak od bílého papíru a barevných pastelek. My sice máme ukázku tak trochu velikonoční, ale popravdě – sklízíte snad výzdobu hned po velikonočním pondělí? Hlavně když sedí s jarní tematikou – a co jiného nám víc připomíná jaro než barvy?

BAREVNÝ VĚNEC

Nůžky, fixa/tužka, lepidlo a barevné papíry. Toť vše. Ještě může být pevný karton na věnec, ale taky stačí slepit dva papíry. Prostě co doma najdete. Takovou krabici – co si budeme říkat – v dnešní online objednávkové době asi najde doma každý. No a na vystřižený a chcete-li i namalovaný věnec pak už stačí jen připravit ozdoby. U nás ještě vejce, ale lze to aktuálně nahradit například jednoduchým tvarem květiny. Nebo vykreslit srdíčka. Nalepit a výzdoba je tady. Po bílé zimě to chce všechno co nejvíc rozzářit. A když už to nebudou kraslice, přece nebudeme plakat po barvách. Nahradíme je jinými tvary!

JARNÍ PŘÁNÍČKA

A dokonce bez lepidla vznikala druhá barevno-papírová záležitost. Jarní (či velikonoční) přáníčka pro sousedy a obyvatele domova seniorů. Zase šlo o to, pohrát si s barvami, kombinovat, bavit se a zabavit se. A navíc s přidanou hodnotou, protože výrobek neudělá radost jen nám, ale i dalším lidem. Taková přáníčka můžete do domovů nebo svým známým (i neznámým) udělat kdykoliv, stačí přidat pozdravy a přání zdraví. V dnešní zdlouhavé době to mnohé – nejen, ale hlavně – seniory moc potěší!

Osobně jako úžasné považuji to, že s tvořením už čím dál častěji nepřicházím já za dětmi, ale děti za mnou. Takže se asi těch mnoho let péče a inspirace z mé strany vyplatilo.

Jen s dětmi tvořte, oni vám to nezapomenou. A moc to potěší – nejen vaše srdce!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na