Barevná krabička na poklady

Autor

Také vaše děti neustále něco syslí? Všude mají postrkané kousky papírů, prázdné krabičky, peříčka, kamínky, mušličky a já nevím, co ještě a pokaždé, když se pokusíte objem těchto, pro vás zbytečných věcí zredukovat, spustí se prosby a vysvětlování, že to je přece tak důležité a v žádném případě se to nesmí vyhodit. Pojďte tedy svým ratolestem vyrobit krabičku, aby ty jejich poklady byly alespoň na jednom místě. A když krabičku opředete dostatečně tajuplnou legendou, budou si do ní své věci ukládat s radostí.

Budeme potřebovat:
• Kulaté krabičky, např. od sýrů.
• Barevné papíry.
• Nůžky, tužku, lepidlo herkules.
• Nůžky s okrasným střihem.
• Přírodniny – semena dýní, lupínky z šišek, fazoli, celý pepř, pecky, hřebíček, hrách,…

Postup zhotovení:

Vrchní i spodní díl kulaté krabičky položíme na barevný papír a obě části obkreslíme. Dále pravítkem narýsujeme 2 proužky o šířce 1cm. Vše vystřihneme a nalepíme na krabičku.

Nůžkami s okrasným střihem vystřihneme kolečko s menším průměrem, než je krabička. Pokud chceme, tak vystřihneme ještě jedno menší kolečko, zase jiné barvy. Vše nalepíme na horní díl krabičky.

Připravíme si přírodniny – fazole, hrách, dýňová semena, pecky ze švestek, celý pepř, lupínky z šišek, hřebíček,… Nejprve si přírodniny naskládáme do tvaru kolečka nebo kytičky v několika řadách a pokud se nám motiv líbí, tak vše přilepíme lepidlem Herkules a necháme zaschnout.

A teď už záleží na nás, jestli si krabičku necháme a schováme si do ní nějaké své poklady, nebo ji darujeme někomu pro radost, a nemusí to být jen vaše děti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *