Ozdobné balení dárků

Autor

Zabalit dárek umí skoro každý z nás, někdo lépe jiný hůře. Ale zabalit námi vybraný dárek netradičně-ozdobně, to chce trochu odvahy a fantazie. Ne každý musí podle tvaru dárku na první pohled poznat, co je uvnitř.

Vybavení

V počátcích není ani potřeba nějakých zvláštních pomůcek. Stačí ostré nůžky, izolepa, pěkný papír a stuha.

Časem lze dokoupit spoustu pomůcek a dekoračních doplňků. K sehnání jsou v papírnictvích, hobby obchodech, galanteriích, hračkářstvích, ale i květinářstvích.


Formování materiálu

Velmi zajímavě působí papír, který je ustřižený nůžkami s ozdobným okrajem, například vlnkami. Dále lze použít různé raznice, kterými uděláme ostrý výřez nejrůznějšího tvaru v papíru. Můžeme použít tvar srdíčka, kytičky, ornamentu atd. Na stuhy je efektní použití řezačky na stužky. Ne však na stuhy látkové.

Doplňky

Dárek můžeme také dozdobit různými sklady přímo na papíru (viz. první obrázek v článku), doplnit o látkovou, plastovou nebo dřevěnou ozdůbku, peříčko, perličky, drátky, kolíčky, apod.

K přichycení doplňků je dobré si pořídit oboustranně lepicí pásku nebo ještě lépe tavnou pistoli s náhradními patronami.

Např.láhev něčeho dobrého zabalíme jako kornout pro prvňáčka. Jen hmotnost dárku oslavenci napoví, že dárek neobsahuje sladkosti.

Nepravidelné tvary ( např. hrníček ) ukryjeme do objemnějšího balení.

Kvalitní materiál

Také je důležité použít papír správné kvality pro různá balení. V papírnictvích dnes nalezneme široký výběr nejrůznějších papírů. Od obyčejných, po oboustranné, ruční, hedvábné, ale také celofány čiré nebo dekorované, lze použít i organzu, satén a další materiály.

Takže hodně úspěchů ve Vašem tvoření, krásné nápady a ještě krásnější dárečky.

A pro více inspirace můžete zabrousit na mé stránky http://www.cicina.estranky.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *