Pouzdra na mobilní telefony

Autor

V dnešní době velkých mobilních telefonů nebo tabletů je nutností mít na ně ochranné pouzdro. Protože se nám ale žádné pouzdro nelíbilo a navíc jsme si na spodní část telefonu pořídili ochrannou gumu, tak se ani mobil do kupovaného pouzdra nevešel. Byl buď úplně natěsno, nebo v obalu kloktal. Tak jsem se rozhodla, že si pouzdra vyrobím. Sehnala jsem si kousek obuvnické plstě modré barvy o tloušťce 3 milimetry a potom už to byla hračka.

Potřebujeme: obuvnickou plsť nebo jiný pevný a silný materiál ( popřípadě udělat pouzdro dvojité – vnější riflový obal a vnitřek z fleecu), nůžky, špendlíky, bavlnku, suchý zip nebo zavírání na magnet např. ze staré kabelky, pravítko, kreslící křídu.

Naměříme si rozměry mobilu např. 7×13 cm a přidáme 2 cm navíc na šířku = 9 cm. Pokud máme jen proužek látky o šířce 10 cm, vyplatí se udělat 9×31 cm a nemusíme dělat 2 díly. Pokud budeme dělat 2 díly, tak zadní je vždy delší o přeložení, tzn. o minimálně 5 cm.

Plst si naměříme a nastříháme. První obal jsem dělala po rubu, sešila jsem ho na stroji, což šlo ztěžka. Potom jsem ho musela otočit a to nešlo skoro vůbec. Když se mi to podařilo, přišila jsem magnetické zapínání, které jsem použila ze staré kabelky. Naměřila jsem si kousek plstě cca 4 cm x 8, do něj jsem udělala 2 dírky a provlékla nožičky od zapínání. Látku zadního dílu na přeložení jsem po stranách trochu zkosila, aby bylo zapínání užší. Na stroji jsem ho přišila, takže nožky jsou uvnitř schované, nikde nic nekouká a netlačí. Mobil jsem dala dovnitř a zavřela na naměření druhého dílu zapínání. Přišila jsem ho v ruce a bylo hotovo.

Druhý dívčí obal na telefon jsem šila v ruce. Naměřila jsem si zase látku vcelku, sešpendlila jsem si jí a ozdobným stehem zvaný matracový, či smyčkový jsem po celém obvodu sešila. Tento steh se používá k začištění švových záložek nebo k ručnímu vyšívání dírek. Je pevný, trvanlivý a zpevňuje hranu látky. Na zavírání jsem použila kousek suchého zipu.

Ale říkala jsem si, že pro příště bych obal nejdřív prošila na stroji po líci, nic bych neotáčela a potom bych to ozdobně obšila bavlnkou. Bylo by to pevnější a hlavně lepší kvůli trvanlivosti sešití.

Obě pouzdra jsou moc krásná a při vkládání do něj se i pěkně otře ušmudlaný display.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *