Prázdninové radosti

Autor

Prázdniny a dovolená jsou samozřejmě obdobím výletů, zážitků a možná i úletů. Inu, proč ne? Bezstarostné a pohodové dny k tomu samy vybízí. Bohužel jejich čas je omezený. A tak se většina z nás snaží tuhle letní povznesenou náladu co nejdéle udržet. Třeba jen ve vzpomínkách. Pouštíme si pořízené videozáznamy, třídíme fotografie, prohlížíme pohlednice. A obklopujeme se suvenýry všeho druhu. Koupenými, vyškemranými, náhodně objevenými, pracně vydobytými, darovanými. Mě se letos, mimo jiné, sešlo hned několik pěkných párů náušnic, hrst mušliček a nějaká ta roztomilá drobnůstka. Takže… jdeme tvořit. Mám jen trochu problém, jak ono dílko pojmenovat. Konečný účel, tedy to, že mám kam pověsit náušnice, je totiž až druhotný. Tak snad „trojrozměrná koláž s mými prázdninovými radostmi“.

Co na ni?

Základní výtvarné potřeby na zhotovení rámečku: tvrdý karton, barevné čtvrtky, nůžky odlamovací nůž, tužku, pravítko, tavnou pistoli. Pokud se vám nechce rámeček vyrábět z kartonu, je samozřejmě možné koupit rámeček plastový nebo dřevěný.

Drobnosti na zdobení: cokoliv, co je vám milé, co je tématicky vhodné, co vám zvedne náladu.

Postup:
Z tvrdého kartonu si vyříznete libovolně velký rámeček. Z barevné čtvrtky si vystřihnete obdélník stejného rozměru a odlamovacím nožem do něj vyřežete otvory na zavěšení náušnic. Tvar a rozmístění otvorů je jen na vás.

Na obdélník s vyřezanými otvory nalepíte rámeček z kartonu (dřeva, plastu).

Rámeček z kartonu polepte ještě barevným papírem, vlnitým kartonem apod. Dřevěný můžete natřít akrylovou barvou, polepit ubrouskovou technikou, posypat pískem, … A pak už jen pomocí tavné pistole zdobíte a zdobíte.

Výsledné dílo si můžete pověsit na zeď jako obrázek, nebo postavit na vaše oblíbené místečko. Pak doporučuji pro dostatečnou stabilitu zhotovit na zadní straně ještě stojánek z proužků tvrdého kartonu.

Mé prázdninové radosti!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na