Místo pro naše rarachy

Když do našeho života vtrhnou děti, znamená to změnu životního stylu, způsobu trávení volného času. Nedostatek sociálních kontaktů může občas na nás padnout jako popílek z islandské sopky. Jak uzpůsobit program pro prcky tak, aby se zároveň vyřádily i maminky (nebo tatínci)? Dnes nahlédneme do dětského klubu Veselý čertík. Jak a proč celý klub vznikl?

Dobrý den, jak vás napadlo založit dětský klub Veselý čertík (název vtipně zvolen…)?

Myšlenka na založení Rodinného klubu Veselý čertík nevznikla v mé hlavě, klub založila před třemi lety minulá ředitelka Jana Lenková, kdy se po roce péče o svou dceru vrátila na poloviční úvazek do práce v reklamní agentuře a zjistila, že svět velkého businessu už ji nějak nebaví. Mateřství ji jednak tak trochu přeházelo hodnoty, ale také časové možnosti. Začala tedy uvažovat, jak naplnit své ambice a zároveň trávit co nejvíce času s dcerou. Shodou okolností místní úřad v Dolních Počernicích zrovna uvažoval o pronájmu podkrovních prostor v nově rekonstruované budově bývalého Počernického pivovaru. A tak po hektický přípravách začali v září 2009 první kroužky. Já jsem klub převzala až na začátku letošního roku. Paní Lenková se pustila do dalšího projektu: “maminky nebojte se podnikání“ a já řešila stejnou otázku jako ona před třemi lety.

Kdo je Petra Brabcová jako osoba? Maminka, manažerka…?

V klubu jsem začala působit jako recepční a organizátorka různých akcí a pomalu jsem začala klub přebírat v druhé polovině loňského roku. To jsem byla na mateřské dovolené s téměř dvouletou holčičkou a uvažovala jsem co budu dělat po mateřské dovolené. Návrat do minulého zaměstnání manažerky v tiskárně na druhé straně Prahy pro mě byl nereálný a tak když přišla Jana s nabídkou, že bych mohla po ní převzít klub, ani na vteřinu jsem neváhala. Klub mi přirostl k srdci ještě jako klientce a moje dcerka to tam také miluje. Do toho všeho se nám ještě narodila druhá holčička a tak se máme teď co otáčet ale dá se to zvládnout i se dvěma čertíky.

Jaké pravidelné kurzy mohou rodiče navštěvovat s dětmi? Jak se liší jarní a podzimní rozvrh?

Rodiče s dětmi mohou navštěvovat více jak 30 kroužků s různým zaměřením. V čertíkovi probíhají kurzy hudební školy Yamaha Class – robátka (4-18měsíců) a první krůčky k hudbě (1,5 – 6let), cvičení a říkadla rodičů s dětmi, tanečky, výtvarné dílny, angličtiny pro nejmenší, baby masáže, znakování a mnoho dalších. Dále klub nabízí dopolední školičku pro děti od 2 – 4 let a veřejnou hernu (každý všední den 9-12 a 15 – 18hod).

Jarní a podzimní pololetí je téměř shodné s pololetími ve škole. Podzimní pololetí začíná od září do konce ledna a jarní od února do konce června. Rozvrh mezi podzimním a jarním pololetím se snažíme moc neměnit, většina dětí totiž pokračuje dále. Větší změny plánujeme vždy až přes letní prázdniny.

Které kurzy jsou určeny jen rodičům? Jak je to během těchto aktivit s hlídáním dětí?

Pro rodiče máme jak jazykové kurzy němčinu, španělštinu nebo angličtinu tak i pohybové aktivity jako třeba jógu, břišní tance nebo aerobik. Každý měsíc také připravujeme jednorázové akce jako například přednášky o poskytnutí první pomoci dětem, aromaterapie, večerní tvoření pro šikovné maminky, aerobik maraton a další. Během všech těchto aktivit zajišťujeme hlídání dětí.

Na jakých principech je založeno členství v něm? Kolik máte stálých členů? Kdy se mohou rodiče přihlásit?

Na našich webových stránkách www.veselycertik.cz je k dispozici registrační formulář a ceník jednotlivých kroužků. Na libovolný kroužek se registrujete online nejlépe před začátkem daného pololetí, i když není problém přidat se i v průběhu celého roku. Přihlásit do kroužku je možné také přímo v klubu na recepci nebo mailem na info@veselycertik.cz. Členství v klubu je vždy na půl roku a je třeba před začátkem kurzu vyplnit v klubu přihlášku. Pro nové členy nabízíme možnost zkušební hodiny zdarma.

V každém pololetí máme zhruba 200 stálých členů + 100 rodičů co navštěvují veřejnou hernu.

Jaké doplňkové služby klub nabízí?

Na každý měsíc připravujeme jednorázové akce jako například divadélka, opékání buřtů, lampionový průvod, kreativní čertovské dílny, nebo přednášky pro rodiče na ožehavá témata (homeopatika, prevence, prví pomoc atd.). O těchto akcích informujeme naše členy mailem nebo jsou k naleznutí v novinkách na našich webových stránkách.

Jaké je vaše klubové motto, se kterým řídíte klub Veselý čertík?

To je celkem složitá otázka… Nejčastěji říkáme „zabavte své děti“ a to je asi trefné. Ráda bych nabídla maminkám a dětem příjemné, milé a přátelské prostředí, kde si společně budou moci pohrát, něco se naučit, pobavit se a trochu unavit ty malé čertíky. Pro maminky by měl klub být místem, kde se budou moci sejít, popovídat si u šálku kávy nebo čaje a kde budou jejich děti v bezpečí a ještě se budou dobře bavit. Doufám, že tuto funkci klub plní a děláme pro to všichni maximum.

Děkujeme a přejeme úspěšný start v září.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *