Od plameňáků po techniku

Autor

Zvídavé děti se mohou v Ostravě opravdu vyřádit a nasát spoustu informací a to zajímavým způsobem. Ať už jsou to fanoušci televizního pořadu U6, milovníci zvířat nebo obdivovatelé Julese Verna, pokusů a interaktivních výstav a atrakcí.

Malý svět techniky – U6

Tenhle svět v Dolní oblasti Vítkovice je větší, než název napovídá! Kdo sleduje pořad U6, užije si to dvojnásob. Ale i pro neznalé je tahle „atrakce“ velmi zajímavá a (nenápadně?) přínosná. Na dvou podlažích čeká osm světů, inspirovanými knihami Jules Verna. Ten se narodil ve stejném roce, kdy byly založeny Vítkovické železárny – roku 1828. Vydat se tak můžete na Cestu do středu země, na Cestu kolem světa za 80 dní nebo na Plující město. Děti se díky interaktivnímu stylu dozví zábavným a zajímavým stylem spoustu informací o vědě a technice. Ta je tady nejen skoro, ale úplně a doslova na dosah i na doslech.

Velký svět techniky

Autorem budovy se zrcadlovou fasádou je architekt Josef Pleskot a stejně jako zvenku, je budova fascinující i zevnitř. Objevíte zde čtyři stálé expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ve 3D kině (s plátnem 18 x 10 metrů) lze sledovat přírodovědné a zeměpisné dokumenty. K prohlédnutí, nebo lépe řečeno vyzkoušení jsou stovky atrakcí, které jsou nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Koná se zde také mnoho akcí a aktivit, takže je skvělé sledovat web a vychytat si to, co je vám nejbližší. My jsme měli štěstí na Výcvikový den NASA a novou expozici Man on the Moon. Na rozdíl od U6, zde se expozice věnují především současnosti a budoucnosti.

Zoo Ostrava

Plošně druhá největší zoo v Česku, kde můžete vidět skoro 4000 zvířat. V rámci zoo můžete navštívit i Botanický park, tři botanické stezky v délce šesti kilometrů nabízí mokřady, skleníkový areál i rododendronový park. A do zoo (nebo zpět), tam je samozřejmě nutno dojet buď na elektrokoloběžce nebo modrým dvoupatrovým autobusem!

P.S. kam ještě v Ostravě:

Ostrava!!! stojí za návštěvu!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *