Vida, VIDA! Brno!

Autor

Je první září. Takže ten pocit začínající školy. Ale vlastně je neděle, takže je volno! A přesně takhle na příjemném pomezí mezi vzděláním a zábavou je i zábavný vědecký park v Brně. Pokud to máte za rohem, není o čem. Pokud dál, naplánujte si výlet! Stojí to za to. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůže a navíc… máte možnost vyhrát vstupenky!

My jsme vyzkoušeli většinu expozic, některé i víckrát! Zkušební děti 9 a 12 byly v ideálním věku. Myslím, že můžou chodit i zvědavé školkové děti, ale školní děti už si z toho přeci jen odnesou i víc, než jen legraci. Zcela nenápadně se tu totiž vzdělávají.

A naučit se něco hrou, to je ta nejjednodušší a nejrychlejší cesta, to se ví už dávno.

Děti je však v dnešní době čím dál těžší něčím zaujmout a odtrhnout je od zajímavých vlastních chytrých aparátů a tady se vám to opravdu podaří. Mohou se zaměřit na téma, které je zajímá anebo si vyzkoušet vše. Koho by napadlo, že v centru bude kromě balónů třeba taky auto, ale i jiné hodně zajímavé dopravní prostředky. Některé i velmi adrenalinové jako kolo na laně v úctyhodné výšce. To musím říct jsme pro tentokrát vynechali a sledovali odvážlivce z bezpečí země.

A k tomu vzdělávání, zcela upřímně… nejen děti se tu dozvědí něco nového. Nebo starého, ale v novém kabátku. Přeci jen už jsme jednak my dospělí spoustu věcí zapomněli a navíc tady je to podáno tak zajímavě, že i dříve nepochopené nebo něco „mimo náš obor“ dokážeme pochopit. Takže doporučuji určitě pro celé rodiny!

Abychom to tak trochu shrnuli. Na ploše 6200 m² na vás čeká přes 175 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás.  Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků:

 PlanetaCivilizaceČlověkMikrosvětDětské science centrum pro děti od 2 do 6 let a Venkovní expoziceAle ani to není vše. Výstavy, science show, promítání, kroužky… více informací a fotek najdete na https://vida.cz. A úplně vše najdete v Brně! 

One comment

  1. Občas se divím, co vše ví syn. Opravdu. A zírám nad jeho otázkama. Jakože: proč to funguje tak a proč to nevylepšit takto? …každý rodič asi zná takové ty dotazy na které neumíte odpovědět. Naštěstí strejda Gúgl ví skoro vše.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *