Dárková inspirace: Novopečená rodina

Autor

Nakupovat dárek pro novopečenou rodinu považuji za radostnou záležitost. Čerstvému miminku, resp. celé zvětšené rodině, posílám papírové blahopřání. A když dojde i na návštěvu, baví mě vybírat dárky. Přináším Vám dnes inspiraci na to, co přinést do rodiny s novým potomkem.

Když jdete do rodiny, kde už je starší sourozenec, nezapomeňte pořídit dárek i jemu. Řekla bych, že dárek pro sourozence je v tu chvíli ještě důležitější, než pro miminko. To se zlobit nebude, když dostane dárek až při další návštěvě. Rodiče „nedary“ jistě neoplakají, ale když se jim dostane, určitě je potěší. Zde vidím variantu vtip a variantu praktičnost. Záleží na tom, v jakém jste vztahu. Nejlepší je samozřejmě varianta z těchto dvou možností kombinovaná.

Dárkové varianty roztomilé

Věcičky joškošné, pjostě jostomilé… Vážně se dělají krásné kousky a mě dost baví různé novorozenecké sady a sety. Hlavně oblečení, nebo kombinace kousku oblečení, capáčků a bryndáčku. Anebo i jeden kousek oblečení, když je originální například svým potiskem – nápisem atd., stačí k roztomilosti i ojedinělosti. Já ráda jako maličkost na tělo dávám třeba bryndáček se jménem.

Dárkové varianty praktické

Za tyto dárky se většina rodičů opravdu neurazí. Ze začátku jim přijde možná zbytečné, nač další mokré ubrousky a další balík plen. Nicméně ten důvod velmi brzy pochopí, když třetí den chmatají v obřím balení a tam se krčí poslední kousek miniplenečky. Klasickým miminkovským vybavením bývá většinou rodina vybavena, takže dárky směřují například k oblečení. A protože to nejmenší je nejčastějším v nákupech rodiny i blízkých, doporučuji se při výběru „hadříků“ nasměrovat k trochu větším velikostem než je 56, kterých mívá prcek většinou velké zásoby.

Dárkové varianty vzpomínkové

Moje oblíbené „oddělení“ – jako dárek darovaný i obdržený. Fotoalba, prázdná i (polo)plná. Zarámované zvětšené fotografie. Fotokniha z průběhu těhotenství končící obrázkem malého uzlíčku na svět právě vyklubaného. Knížka á la Můj první rok. Sada na o(b)tisk nožiček, ručiček. V této 3D variantě se podle mě jedná o dárek ve výsledku na pohled více či méně děsivý, nicméně u mnoha lidí patří mezi oblíbené. Naopak potřebu schovávat vidím v prvních vláscích, na ně lze koupit schránky, často v kombinací se schránkou na později vypadlé první zoubky.

Dárkové varianty pomáhající

Stejně jako v těhotenství je možnost darovat velice osobní a přátelskou službu – pomoc. V šestinedělí si nechat navařit, uklidit, vyžehlit – to je obrovský dar. A představa, že můžete dostat pár hodin spánku, kdy Vám dárce vezme miminko na pár hodin mezi papáním v kočárku na procházku, to je představa doslova vysněná!

A čeho není nikdy dost? Plen, čokolády a kávy. Tam si každý člen rodiny najde něco…

Přejeme, ať jsou vaše dárky jako z krásného snu!

Jaký dárek (byste) jste – coby novopečení rodiče – ocenili vy?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na