Dětské centrum Kulihrášek

Autor

Rozhodli jsme se zkoušet a seznamovat Vás s různými místy, aktivitami a akcemi doslova na vlastní kůži. Jsou to aktivity zábavné, akční, nedrastické, však jsou hlavně pro menší děti. Snad Vás zaujmou a třeba podobné zařízení najdete i poblíž Vašeho domova. Prvním místem, dětským centrem Kulihrášek, Vás provede slovem jeho zakladatelka paní Tereza Főlkelová a obrazem naše děti. A na závěr se samozřejmě vyjádříme i s vlastní zkušeností v centru. Vítejte v kladenském Kulihrášku!

Jak jste přišla na nápad s otevřením herny?

Zhruba před 12 lety jsem po ukončení střední školy odjela na rok jako au-pair do Ameriky, kde jsme s dětmi navštěvovali podobná zařízení. Už v té době se mi v hlavě rodil nápad na otevření si dětského centra u nás doma. Bohužel cesta od nápadu k realizaci byla velmi dlouhá – trvalo to celých 8 let, než nastala ta správná konstelace. Letos v březnu Kulihrášek oslavil své druhé narozeniny.

Pro jak staré děti je Kulihrášen určen?

Napadá mě – bez omezení (úsměv). Mnohokrát se u nás výborně zabavili i samotní rodiče, obzvlášť trampolína bývá velmi oblíbená! Co se dětí týče, určitě je vhodné, aby dítě minimálně lezlo.

Popište nám trochu vaši hernu, jak to u Vás vypadá?

Kulihrášek se rozprostírá na zhruba 400m2. Skládá se ze dvou základních částí, a sice kavárny, kterou ocení zejména rodiče a dětských heren, které jsou celkem tři. Největší herna je pojata jako dopravní hřiště. Zde si děti mohou zajezdit na nejrůznějších dopravních prostředcích, ale také zaskákat na již zmiňované obří trampolíně. Zbylé dvě místnosti jsou vybaveny nejrůznějšími hračkami, které rozvíjejí nejen dětskou fantazii, ale například i jemnou motoriku. Velmi oblíbenou častí Kulihrášku je šatna, kde bydlí 4 živí králíčci, kteří děti vítají při příchodu, ale i se s nimi při odchodu loučí.

 

Co nabízíte pro rodiče či prarodiče dětí?

Aby se u nás cítily dobře nejen děti, mohou rodiče v době, kdy si jejich ratolesti hrají posedět v kavárně u dobré kávy, přečíst si časopis nebo si popovídat s kamarádkou.

Kromě klasické herny pořádáte také spoustu aktivit.

Společně s provozem herny fungují v Kulihrášku nejrůznější kurzy zaměřené na nejmenší děti. Začínáme opravdu již s dětmi novorozenými v podobě kurzu Kojeneckých masáží a Znakování s batolaty. Pro starší děti nabízíme Coolihráščí angličtinu, PidiAerobic, Dílničku barvičku, Legoclub, Minitenis. Za zmínku jistě stojí i pořádání kurzů na téma bezpečnosti a první pomoci.

Nabízí Kulihrášek ještě nějaké další služby?

V minulém roce jsme zahájili spolupráci s kladenským novorozeneckým oddělením, kdy nabízíme maminkám čerstvě narozených dětí pronájem monitorů dechu, odsávaček mateřského mléka a kojeneckých vah.

Jste maminkou malinkých dvojčátek, jak zvládáte vedení herny a rodinných povinností?

To jste mě pobavila… nezvládám (smích). Ale dělám to nejlepší, co můžu. Přesto, ač je pro mě Kulihrášek srdeční záležitost, prioritou jsou mé dvě holčičky, které nemám to srdce šidit kvůli nikomu a ničemu. Naštěstí nejsem ani na jedno sama. Kulihrášek je už velký kluk a je docela samostatný. Navíc má kromě mě, jednu skvělou tetu, která se o něho báječně stará a převzala po mně velkou část povinností spojených s provozem. Doma mam velkou oporu v manželovi, který se ujal povinností s péčí o miminka na výbornou.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdaru v Kulihrášku i doma s holčičkami!

Kulihrášek na vlastní kůži

V Kulihrášku se líbilo nám všem. Dokonce jsou tu připraveni i pro ještě nelezoucí děti – jsou zde hrazdičky na dece. Filípek se z klasické herny nemohl ani odtrhnout. Nejvíc si užil na dopravním hřišti, kde je opravdu hodně strojů na výběr. Dost se mu líbilo i v bazénu s kuličkami, na houpajdě, nebo ho zaujalo prohrabávání mezi malými autíčky, dinosaury atd. Z aktivit vyzkoušel několikrát cvičení, na které občas budeme docházet i nadále, a Legoklub, který se mu líbil, ale v odpoledních hodinách je zaplněna kapacita staršími dětmi a dopoledne bývá ve školce. Mně, jako mamince, se zde také líbí. Byla jsem tu jak s kamarádkami (užily jsme si kromě popovídání i občerstvení – například vynikající srdíčkové vafle), tak sama (využila jsem nabídku půjčení notebooku s připojením na internet). Občerstvení je samozřejmě k dispozici i pro děti (přesnídávky, pitíčka, kukuřičné křupky, ale i zmrzlina). A verdikt: doporučujeme!

Více fotografií a více informací najdete na http://www.kulihrasekkladno.cz

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na