Laskavé pozdravy seniorům

Autor

K seniorům v zařízeních není snadné se už delší dobu dostat. Naštěstí existují moderní technologie, tak s nimi rodina může komunikovat. A nyní i po otestování na chvilku osobně. Ale přeci jen, dny a týdny a už i měsíce jsou dlouhé. A tak jsou obyvatelé v domovech seniorů rádi za každé psaníčko či obrázek.

LASKAVEC

V rámci listopadového projektu Laskavec jsme vždy se školními dětmi chodili do domova seniorů. Děti měly nacvičené vystoupení – hudební, taneční, recitační, a pak společně vyráběli nějaké drobnosti na památku. Letos je vše jinak, ale děti ani paní učitelky nechtěli senioři ošidit o listopadové potěšení. A tak jim – naštěstí hned na začátku školního roku – vytvořili krásné pozdravy. Papírové hrnečky, které skrývají pozdrav, básničku, ale také pytlík s čajem na podzimní zahřátí. K osobnímu předání sice nemohlo dojít, ale báječný personál pozdravy vyřídil a dárečky rozdal. Všichni měli velikou radost, přeci jen se jim po dětech a jejich vystoupeních stýská.

VÁNOCE

Stejně tak jsme byli každoročně zvyklí s mými dětmi navštívit osobně všechny seniory v domově a předat jim malé dárečky a přáníčka, vyrobená opět od školních dětí. Ani to nám letošní situace nedovolí. Aby senioři nemysleli, že na ně nemyslíme, tak i tentokrát aspoň zprostředkovaně pošleme po personálu naše – dětí pozdravy. Daly se do vyrábění v rámci výtvarné výchovy, hned jak to po druhé vlně zavření škol bylo možné. A tak zase po měsíci budou od nich moci senioři si prohlédnout a postavit na stolečky a poličky jejich výtvory. Ale nemusí to být jen děti ve škole. Můžete tvořit s dětmi i doma, přeci jen, prázdniny budou delší, než obvykle. Začnou dřív (jak jsme se právě dozvěděli), takže aby se děti nenudily, můžou začít tvořit, do Vánoc ještě mohou stihnout připravit přáníčka pro mnoho starých lidí, které tím moc potěší.

A tak neváhejte, vyrábějte, malujte a pište s dětmi přáníčka a obrázky a dodejte je třeba zrovna do toho nejbližšího Domova seniorů. Jistě to jejich klienty moc potěší a přinesete jim úsměv na tvář.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/