Můj sedmý měsíc

Autor

Vhoupala jsem se do druhé části prvního roku mého života. Dělám takový pokus o lehosed, rozšiřuju svůj „slovník“, ale co je z tohoto měsíce rozhodně na prvním místě je jídlo. Miluju jídlo! Prý toho budu za pár (desítek) let litovat, ale nyní z toho máme radost všichni. Já mám vlastně radost po většinu dne. Když mě zrovna netrápí, že moje tělo chce spát, ale já bych divočila dál.

Lékaři a zdraví

Byla jsem na půlroční prohlídce, mám sedm kilo a 66 cm, ale přiznávám, že jsem trochu krčila nohy. Jinak jen samá slova chvály, ale ještě se neumím červenat. Žádný protivný ďobanec, tak to bylo rychlé a bezbolestné. Občas mívám nudli, takže maminka odsává – máme na to dva různé přístroje, jeden je tichý a druhý hlučný. Ale je pravda, že jak jsem skoro pořád na břiše, tak mi nudle tečou ven samy.

Jídlo

Nová a veliká kapitola života. Začalo to mrkví, což nebylo nic moc. Mrkev s bramborou už byla lepší. A když přibylo i maso, začalo mě to bavit. A jak jsem ještě dostala na zapití a zředění bylinkový čaj, tak od té doby už hýkám nadšením a povzbuzuju mamku, když podává sousta pomalu. Po nějakých třech týdnech postupného navyšování porcí už zvládnu celou 125g skleničku a ještě mě honí mlsná. Už jsem ochutnala spoustu druhů masa i zeleniny. Jídám to k obědu. A večer jsem začala s kaší, taky super, obědy jsou lepší, ale tohle taky jde. Je to prý nemléčná rýžová nebo rýžovo-kukuřičná kaše. Mamka občas udělá větší porci a Pusinkovač po mě dojídá. Jen do toho má ještě třeba banán, což mu trochu závidím, ale prý na mě taky dojde. Ovoce mě teprve čeká, tak se mám na co těšit, doufám.

Pohyb

Během dne pařím a různě se bez potíží dokážu přesouvat v rámci celé postýlky. A vlastně se přesouvám i s celou postýlkou po obýváku. Dost mě baví dodrncat se až ke knihovně a probírat se literaturou. Jak už se tak dokonale kutálím a pohybuju, tak místo povýšení jsem klesla – byla mi snížena příčka v postýlce. Prý abych se nechtěně nedostala ven. Nechtěně? Já chtěla ven! Ale aspoň mám lepší rozhled, co se děje po pokoji. A spánek v postýlce? Ten trávím nejraději na břiše nebo na boku. Už jsem zkusila na čtyřech i udělat posun vpřed, tak tuším, co bude následovat. Jen je to ještě technicky náročný. Moje sestřenka Emilka měla oslavu prvních narozenin a už normálně chodila! A to je jen o kousek starší než já, teda ten první rok je vážně hodně akční!

Zvuky

Jak to venku drncá, tak si zpívám, protože to krásně rezonuje. Když to nedrncá, tak jen tak povídám, takže nám často někdo nakukuje do kočárku a kouká, kdo to tak vypráví či pěje. Jinak doma už hejkám různé slabiky, dám příklad: mamama, hamama, jéje, hehe, bababa, tatata, dedude… Prostě co potřebuju, to řeknu. A stále zůstává mým oblíbeným zvukem prskání. To má nově skvělý efekt i při jídle. Mamka vždycky nadskočí a Pusinkovač se rozřehtá. A když tedy na jeho přání dělám repete, mívám oběd doslova po celém těle plus asi metr do všech stran. Ale je toho škoda, tak to zase nepřeháním. Řehtám se skoro celý den, to je taky můj oblíbený zvuk. A i ostatním se líbí. Někdy se řehtáme všichni, jak bráška říká: „Jsme takový bláznivý!“.

Hry a hračky

Novou pasivní a jen pro bránici namáhavou hrou je sledování Pusinkovače, když je ve vaně. Jsem v postýlce a musím se řehtat, i brácha se řehtá a ukazuje mi různý legrácky s hračkama a vodou. Baví mě i hračky, co mi půjčí brácha na suchu. Třeba velký plastový auťák, nebo kostky. On se vždycky otočí na maminku s dotazem: „Může to?“, a pak mi to dá nebo někdy nedá, a to pak nejsem ráda. Hodně se mi líbí lžička, kterou mi rodiče skoro každý den hrabou v puse, prý něco hledají, tak nevím. Já bych si nejradši našla ke hraní tuhle lžičku, ale nechtějí mi ji půjčit.

Je mi sedm měsíců

Takový souhrn z celého měsíce: pohyb dobrý, ale už bych chtěla víc, jídlo super, oblíkání horší – speciálně čepice. Že mi sluší a hřeje budiž, ale je to fakt protivná věc. A to prý bude hůř, až dojde na rukavice..?! No uvidíme, venku je teď občas zima a to že prý ještě nic není. A Pusinkovač říkal, že budu kulit oči, až poznám sníh. Tak uvidíme. Mám se pořád na co těšit a to je super!

A než přijde ta zima, užijte si hezky podzim!
Vaše Růženka

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na