Prázdninová párty

Autor

Nezáleží na tom, máte-li doma předškoláka či školáka. Všechny děti mají rády party. A prázdniny jsou pro pořádání oslav nejlepším obdobím. Zvlášť proto, že se rozšiřuje pole působnosti, kde oslavy pořádat. Navíc děti nemají školní povinnosti, takže mají hlavinky čisté a je v nich spousta prostoru na vymýšlení zábavy.

Malí či velcí, ale všichni rádi napodobují dospělé. Chtějí se bavit, smát, mít spoustu jídla, pití a dobrot. Pomozte jim vytvořit báječnou atmosféru dětské párty. Aby vaše dítě bylo spokojené, povídejte si s ním o jeho plánu a představách o oslavě. Společně vymyslete průběh. Důležitá je výzdoba i příprava občerstvení. Dobré je, pokud jsou jednohubky, chlebíčky či obložené mísy nebo saláty naaranžované do různých zvířátek, lodí, aut nebo jiných vtipných a podivných tvarů. Se vším vám nadšeně pomůže i největší lenoch. Chce totiž, aby se jeho pozvání přátelé a kamarádi u vás jen „tetelili“.

Výborné je, když pořádaná party či oslava má určité motto, nápaditý program včetně kostýmů, převleků, rekvizit. Nemusí to být hned indiánská, nebo princeznovská party, stačí pozvat děti na žlutou či jinak barevnou party. Oslava bude mít ducha, děti přijdou ve žluté, nafouknou se žluté balónky, opékat se budou brambory, kukuřice, pít se budou citrusové džusy. Dobré je vycházet i ze zálib a povahy vašeho oslavence. Proč neudělat dítku akčnímu a neustále se pohybujícímu párty ve sportovním stylu apod.?

Předškoláci se baví rádi, ale dlouho to nevydrží sami. Potřebují pevné vedení, které je bude krok po kroku posunovat a jemně zábavu usměrňovat. Předem si připravte program, který vám při oslavě pomůže udržet dobrou náladu a vyplní hluchá místa. Dobré jsou různé výpravy za pokladem, kterým může být třeba krabice dobrot, pastelek, papírů a jiných maličkostí. Inspirovat se můžete i z programu dětských dnů, takovému skákání v pytli nebo nošení pingpongového míčku na lžíci po vyznačené trase žádný malý rošťák neodolá.

Školáci budou radši, když jim připravíte občerstvení, možná pomůžete s výzdobou, ale se zvonkem prvního příchozího „zmizíte“. A je přitom jedno, jestli party bude na zahradě za domem, nebo v jeho pokoji. Důležité je v tomto případě dohodnout s adolescentem určitá pravidla, včetně hodiny ukončení předem.

Pořádáte svým dětem také oslavy nebo se teprve chystáte na svou první? Jaké byly nebo jsou vaše plány ohledně těchto akcí?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *