Vánoční tipy na dárky

Autor

Jak už jsem se svěřila v některém z minulých článků letos na podzim jsem ukončila svou bezmála sedmiletou mateřskou dovolenou. A jak nyní zjišťuji dovolená to skutečně byla, protože se mi ještě nestalo, aby do Vánoc zbývalo sotva 9 dnů a u nás to ještě ani pořádně vánočním cukrovím nezavonělo. Perníčky jsem sice napekla, ale zároveň jsem posledních pár zachráněných kousků nesla včera Karolínce do školy na vánoční dílničku. Takže nemáme nic ani napečeno ani vymyšleno ani zabaleno ani naklizeno. Ale stále nevěším hlavu, protože mám holky vás a vzájemně si určitě poradíme.

Těsta na linecké jak světlé tak tmavé už mi odpočívají v lednici, tak to bude jen otázka večera než ho rozválím a povykrajuji. V sobotu svěřím děti do péče tatínka a spolu s maminkou odpečeme marokánky, vanilkové rohlíčky, pracny, bílkové tyčinky, sádlové koláčky a nějaké kuličky a včelí úlky si zase nechám na jeden večer. Takže napečeno bude, uklidit to asi poliskám tak nějak průběžně. Přiznám se, že jsem spíše jak příznivce generálních úklidů tak šmajchlíř. Takže co neuklidím, to nazdobím.

Ale co zabalíme? Posbírala jsem vánoční přání dětí, co si vylepili za okno a s hrůzou zjistila, že Karolínka si sice přeje „jenom“ tři dárečky. Ale splnit dokážu jen jedno. Na seznamu se objevil Farby. Ta předražená potvora, co nemůže dlouhodobě potěšit, spíše otráví. S tím nesouhlasím a tudíž nemůžu podpořit. Pak nějaké obrovské digihodinky z hračkářství za 1500 Kč, to se mi přetočily panenky a i s nimi to vidím černě taky….a kosmetický kufřík s laky, stíny, rtěnkami….o.k., to můžeme splnit. Přikoupíme stojan na noty, lampičku, nějaké to pěkné tričko….ale to je spíše to co potřebuje, není to dárek, co dokáže rozsvítit očenka. Co s tím? Probírám to večer s mužem, že tam chudák nemá nic, co by jí opravdu potěšilo. A já bych si tak moc přála zase ty vánoce, kdy vidím děti plakat štěstím. Začala jsem chodit do práce, konečně se příjem rodiny trochu vzpamatoval, ráda bych dětem dopřála a koupila něco z čeho budou mít radost.Ale nějak bojuji s pocitem, že koupím a udělám radost jen chvilkovou, Farby nakonec skončí pohozený v koutě zapomnění a abych jim koupila tablet o který se budou přetahovat a ještě neznají hodnotu věcí mi přijde teď taky marné.

Tatínku, koupíme jim křečka. Máme maličký byt a žádné větší zvířátko nepřipadá v úvahu. Křeček by udělal radost oběma.Oni by se s ním pomuchlali, a jak je znám utrápili by ho dřív než by je omrzel. Já se toho tedy štítím, ale tatínek by se určitě dokázal postarat…..ale nechce, i křečka mi zamítl. Tak nevím, jsem zatím bezradná. Jediné, co vím, zabalím letos dárky do červena a dětem vytvořím z dárečků dva koloušky. Předloni na ně čekali sněhuláci, loni dva kapříci a letos jsem si vymyslela koloušky. To určitě zase zaboduje. Po večeři je vždy nakufruju do vany s tím, že pokud se pořádně nevymydlí Ježíšek nepříjde, protože chodí jen k poslušným, hodným a čistým dětem. A to je ta příležitost, kdy se pod stromeček nanosí všechny dárečky a než se pěkně vysušíme a oblečeme….co to? Cinká, už cinká zvoneček!!! To se div nepřetrhnou, aby letos konečně chytly Ježíška ještě u stromečku….jéééé ten ale září a těch prskavek a jůůůů dárečky.

A co pro ostatní? Těm kromě fotodárečků, které sklízí stále úspěch (vánoce bez tradičních kalendářů už ani nejsou vánoce, ale loni jsem zabodovala u rodičů i fotkou dětí natištěnou na plátně) pak tradičně rozdáváme dárky z parfumérie, ale dávám dárky vytvořené i vlastnoručně. Jen doufám, že letos stihnu aspoň některé, protože hlavně tyto dárky jsou u nás oblíbené. Těší se na domácí utopence, nakládaný hermelín, pečený čaj…Loni jsem se hecla a našila patchworkové polštářky. Letos si je dobírám, že budu rozdávat pracovní vizitky.

A co dáváte vy? Pochlubte se prosím a dejte tip, co kdy komu udělalo pod stromečkem největší radost. Nebo co vás, kdy potěšilo nebo naopak moc zklamalo? Ono to kolikrát nemusí být vůbec finančně náročné, jde o nápad.

Úvodní foto: pixabay.com

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na