Je skvělé být ženou v každém věku…

Autor

…protože máte tolik možností, jak být šťastná a užívat si života.

Je skvělé být malou holkou…

…protože vás všichni opečovávají. Je skvělé ze sebe někdy udělat princeznu a jindy zase v gumácích skákat jen tak v kalužích. Je skvělé zamazat si pusu od borůvek a sníst kopec zmrzliny. Je skvělé objevovat první držení za ruce a první mokré pusy. Je skvělé moci se někomu schoulit na klín, když je vám úzko. A je opravdu skvělé tančit po trávníku jako šílenec, když máte radost.

Je skvělé být dospívající dívkou…

…protože už víte, že máte vlastní názory. Je skvělé smát se každé blbině a s nadšením hltat každý nový zážitek. Je skvělé vzít si na sebe cokoliv od jutového pytle až po jehlové podpatky.  Je skvělé učit se kočírovat svoje emoce. Je skvělé začít poznávat svojí sexualitu. Je skvělé tvářit se drsně a přesto mít někoho, komu se můžete zhroutit do náruče. A je opravdu skvělé říkat, co si myslíte.

Je skvělé být mladou ženou…

…protože se stáváte nezávislou. Je skvělé vybrat si sama postel a sama koupit maso na guláš. Je skvělé vědět, kam vyrazit za zábavou. Je skvělé vybrat si svou vlastní dovolenou a cestovat si podle svého. Je skvělé vzdělávat se v tom, co vás baví. Je skvělé mít první dobrý orgasmus. Je skvělé koupit si nepraktické boty, u kterých by vaše máma zkolabovala, kdyby viděla jejich cenu. A je opravdu skvělé najít někoho, kdo bude mít rád všechny vaše výstřelky.

Je skvělé být matkou…

…protože vás to naučí bezmezně milovat. Je skvělé mít své dítě poprvé v náručí a vědět, že jste dala život. Je skvělé učit ho všemu, co umíte a znáte. Je skvělé nechat se na oplátku vtáhnout do dětského vidění světa. Je skvělé vědět, že někomu připadáte nejlepší a neomylná. Je skvělé cítit jeho objetí plné lásky. Je skvělé být tím, ke komu se stulí na klín, když je nešťastné. A je opravdu skvělé vidět, že klidně spí, protože se s vámi cítí v bezpečí.

Je skvělé být ženou ve středním věku…

…protože už víte, co chcete. Je skvělé mít práci, ve které jste dobrá, a baví vás. Je skvělé být poučená z předchozích chyb a vědět, co dělat v mnoha situacích. Je skvělé stát si za svými názory. Je skvělé být silná, když je potřeba. Je skvělé vědět, co vám sluší. Je skvělé užívat si báječný sex. Je skvělé být spokojená se svou postavou. Je skvělé umět připravit výbornou večeři jen z pár surovin, které zbyly po víkendu v lednici. Je skvělé poznávat zajímavá místa a lidi. A je opravdu skvělé, že už umíte říkat NE.

Je skvělé být babičkou…

…protože můžete předávat zkušenosti. Je skvělé vědět, že máte na vnoučata jen omezený čas a i tak ho umíte plně využít. Je skvělé nacházet souhru mezi generacemi. Je skvělé mít někoho, koho můžete rozmazlovat. Je skvělé vědět, že je můžete zkazit a zase vrátit. Je skvělé učit je to, co jejich rodiče už zapomněli.  A je opravdu skvělé moci se prostřednictvím her vrátit zase do dětství.

Je skvělé být zralou ženou…

…protože už vám je jedno, co si kdo myslí. Je skvělé nedělat si vrásky z vrásek nebo šedivých vlasů. Je skvělé nebýt už zmítaná hormonálními výkyvy. Je skvělé vrátit se k realizaci snů, na které dřív nebyl čas. Je skvělé vědět, že ať už vylezete na Mount Everest, začnete tančit salsu nebo budete plést košíky, budete vašemu okolí připadat úžasná. Je skvělé mít kolem sebe lidi, které máte ráda oni zase vás. A je opravdu skvělé, že můžete prožívat život jako žena.

8 comments

  1. Přijde mi skvělé být žena, protože my ženy zvládáme více věcí najednou než muži, zvládneme bolest z porodu a za pár dní už o ní ani nevíme a do roka jsme schopni rodit znova, to by chlapy nedali. 🙂

  2. Naprosto souhlasím, že Je skvělé být ženou v každém věku… Nejvíce jsem se jí začala cítit, když se mi narodila dcera. Úžasný pocit.

  3. Stejně, jako si žena myslí, že je skvělé být ženou, myslí si i muži, že je skvělé, být mužem. A určitě to tak je. Každý z nás je totiž v životě lepším „organizátorem“ v něčem jiném. Tak, jako já mám ráda chlapa za to, že zastane v domácnosti chlapské záležitosti, miluje zase on mně za to, že zastanu ty ženské. Ale pro ženu je asi nejskvělejší to, když právě ona dá život novému človíčku a pak mu dalších několik let je oporou, předává zkušenosti a snaží se z něj vychovat stejně skvělého človíčka, jako je ona sama….samozřejmě, podílí se na tom i muž, ale k té ženě to tak nějak patří. Takže já si myslím, že je to právě to, když se z lásky pro lásku narodí nový život a právě žena mu ten život „dá“ 😉

  4. Proč je skvělé být ženou? …muži nás obdivují, ochraňují, jsme přitažlivé, milované, dokážeme rodit, vařit … … prostě se muži bez nás neobejdou (my bez nich ale také ne)

  5. Ano,je skvělé být ženou.Hlavně dnešní babičky se nedají přirovnat k babičkám minulého století.Dokáží o sebe dbát,používají líčidla,mají upravené vlasy a nikdo by jim jejich věk nehádal.Dokáíží žít,sporovat,chodit do divadla,tančit,,na koncerty,ale najdou si čas i na své koníčky,domácnost,vnoučata a stále jsou to ty milé ,starostlivé a krásné babičky

  6. Určitě je skvělé být ženou. Možná jsem se dosud nad tím nezamýšlela. Stíháme dělat víc věcí najednou. Ale k tomu prý mají ženy něco (vlohy), a chlapi ne. Užívala jsem si mateřství s dcerami, ale teď, co jsem dvojnásobnou babičkou, mi to přijde všechno ještě lepší. Vnoučků si snad užívám ještě víc. Poňuchmat, pohrát si, malinko rozmazlovat, a pak vrátit. Je to bezva.

  7. Nedávno jsem nad touto otázkou přemýšlela….kamarád se mi svěřil, že když mu bylo 32 let, dozvěděl se, že má 8letého syna. Neměl o tom ani tušení. A zde je odpověď na otázku, proč je skvělé být ženou. Žena narozdíl od muže vždy ví, kolik potomků jí běhá po světě. Mužům se může život převrátit naruby ve vteřině, tak jako mému kamarádovi…

Comments are closed.