Léto přílétá

Autor

Mám tu pár zásadních letních otázek. Přilétly mi na mysl se začátkem léta a se začátkem prázdnin, času dovolených, času slunce, poznávání a cestování.

„Kde pořád lítáš?“ 
Co si budeme povídat, většinu roku většina dětí prosedí. A my dospělí často taky tak. Kór ti, co mají sedavé zaměstnání. Děti zase celá dopoledne ve školách. Takže co bylo dříve výtkou, dnes je výzvou. Pryč od počítačů a mobilů ve volném čase a jen ať si lítají po venku! S kámoši, za mičudou, hurá zpátky k pohybu!

„Kdy ti to letí?“
Trochu to letos vypadá, že na letištích se cestující načekají více, než je obvyklé. I když obvyklé… My rychle zapomínáme: není to tak dávno, co jsme cestovat téměř nemohli nebo vůbec nemohli. A nemluvím o komunismu (i když ten a jeho výjezdní doložky je taky na místě připomenout), ale o kovidu. Takže ať vám to letí kdykoliv, nebo ať vám to jede kdykoliv, nebo ať jdete kdykoliv, šťastnou cestu tam a šťastné návraty!

„Bude letní láska?“ 
Pokud Vám to okolnosti a ne-závazky dovolují, krásně si užijte lásku tu klasickou letně. Pokud máte tu svoji už doma, tak se stejně můžete radostně zamilovat: do nových míst, do nových chutí, do nových zážitků… Lásky není nikdy dost! Lítejte klidně v oblacích doslovně, duchovně, myšlenkami i platonicky!

„Uletěly ti snad včely?“
Když je volno, každý jsme nejdřív trochu mimo. Trvá pár dní (odborníci mluví i o týdnech, ale s tím se už hůř pracuje), než se naladíme na dovolenkovou náladu a atmosféru. Tak přeju, ať se přepnete co nejrychleji a pracovní povinnosti dokážete na dobu volna zamknout a nasávat pohodu, případně jazz. To už je na vás.

„To to letí…“
Nechci malovat čerta na zeď, ale dobře to sami znáte. Člověk sotva mrkne a z Nového roku jsou Velikonoce, mrkne znova a je dovolená. Ani nemrkne a je po dovolené a bojíme se pomalu zavřít oči, protože jak mrkneme znovu, dorazí Ježíšek. Čas děsně letí. Takže užívejte každý letní den, ať si za dva měsíce neřeknete: Jéé, léto je pryč a žádné zážitky!

A zážitek? To může být i úplná maličkost jako pohodová snídaně při východu slunce, kdy vám myšlenky jen tak klidně plynou nad hlavou nebo zcela mimo ni…

Co vy a letní poletování? Které máte nejradši a které vás čekají? 

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na