Vánoční zastavení

Autor

Máme prosinec. Čas nejkrásnějších svátků v roce. Nejvíc práce mají teď především maminky,které uklízí, pečou, balí dárky… V tomto období jsou lidé na sebe milejší. Snad je to tou vánoční atmosférou, snad na chvíli zapomenou na starosti běžného života. Škoda jen, že se k sobě nechováme stejně celý rok.

Vánoční období mají rády nejvíce děti. Mají vánoční prázdniny, na stole plno pochoutek a těší se na Štědrý den, kdy s nadšením rozbalují dárky a hledají ten, který si nejvíc přály. Jejich odměnou jsou pro nás rozzářená očka a šťastný úsměv. Předtím však zasednou ke štědrovečernímu stolu a vychutnávají si slavnostní večeři doprovázenou tichým hraním koled. Nakonec všichni zasednou u pohádky, kterou většinou televize uvádí novou.

Po Štědrém dnu navštíví babičku, dědečka a ostatní příbuzné, pochlubí se dárky, které dostaly a opět rozbalují ty, které na ně u příbuzných čekají.

Toto období je krásné především tím, že se setká rodina, děti stráví více času s rodiči, kteří se v tomto ročním období zastaví od své práce. Je to čas rozdávání dárků, lásky a přátelství. Děti si užívají volna, sněhu, tedy především na horách, protože ve městě ho mnoho není. Pak přijde poslední den v roce. Je to zúčtování se starým rokem a smělé vykročení do nového roku. Většinou je tento ten provázený bujarými oslavami a dáváním si předsevzetí, co v dalším roce vykonáme. A po rozloučení se starým rokem a přivítání nového roku se opět dostaneme do starých kolejí. Na předsevzetí, která jsme si dali, brzy zapomeneme a život jde dál stejně, jak jsme zvyklí.

Přeji krásný advent
aduja

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na