Když se žádá o ruku…

Autor

Před každým svatebním dnem existuje den, který je neméně důležitý, vlastně ještě důležitější, neb bez tohoto dne by ani k svatbě nedošlo. Mluvím o dni, kdy pánové své milé žádají o ruku. V naší kultuře býval tento den hotovým rituálem a víc než budoucí nevěsta při tomto kroku hráli roli nevěstini rodiče. Velkou úlohu také měla ženichova družba, což byl člověk, který se staral o veškeré dohody o nevěstině věně a svatebním dni samotném. Dnes se situace posunula a prim hraje především budoucí snoubenci samotní.

A jak probíhají žádosti o ruku u slavných párů? Pár jsem jich pro vás našla a věřím, že ve vás evokují vzpomínky nebo vás inspirují, pokud máte tento krok teprve před sebou.

Harrison Ford a Calista Flockhart

Ačkoliv bylo Harrisonovi v době, kdy se rozhodl Calistu požádat o ruku, už téměř šedesát, neváhal si před ní kleknout v přeplněné restauraci před všemi hosty a vyslovit svou žádost. Romantiku ještě umocnil tím, že tak učinil během valentýnského víkendu. Samozřejmě, že souhlasila. Která by odolala, že?!

Tom Cruise a Katie Holmes

Tom je jistě romantická duše. Svou milou vytáhl až na vrchol Eiffelovy věže, poklekl před ní na koleno a s Paříží pod nimi pronesl: „Vezmeš si mě, Katie?“ Romantické klišé? No jasně, ale kolena to jistě rozklepe a Katie souhlasila. Jen škoda, že jim ta romantická love story nevydržela déle.

Matthew McConaughey a Camila Alves

Matthew vsadil na šťastné a veselé Vánoce a svou žádost si načasoval přímo na tento čas. A tak ho jeho milá našla klečícího s prstenem pod vánočním stromkem. Zářili štěstím všichni, včetně zmiňovaného vánočního stromku.

Pink a Carey Hart

V tomto vztahu vzala iniciativu s žádostí do svých rukou zpěvačka Pink, a to doslova. Přímo při závodech svého milého Careyho si vzala do ruky ceduli, na kterou napsala „Vezmeš si mě?“ a na druhou stranu pak pro jistotu ještě „Myslím to vážně!“. Po přečtení její žádosti Carey málem způsobil nehodu. Tomu se říká „vřítit se do manželství“!

Alžběta Stanková a Jan Seidel

Na děkovačce 100. reprízy muzikálu Robin Hood připravil Jan Alžbětě překvapení, když vstoupil na jeviště s kyticí, poklekl před ní a šeptem jí požádal o ruku. Co jí říkal do ouška, to se nikdo nedozví, takže to byla dokonale soukromo-veřejná žádost. Takovou možnost sice každý nemá, ale myslím, že to jde v jakékoliv profesi, nejen v té herecké.

Princ William a Kate Middleton

William požádal Kate o ruku, když byli na dovolené v Keni. Jako důkaz své lásky podpořil svou žádost zásnubním prstenem, který patřil jeho matce – lady Dianě. Je to nádherný kousek s velkým safírem a malými diamanty. Romantika pod africkým sluncem byla dovršena a Kate se dočkala svého vysněného prince.

Isaac Lamb a Amy Frankelová

Jako třešinku na dortu jsem si nechala žádost, která nedávno ovládla YouTube. Vlastně už se ani nedá napsat, že jde o neznámý pár, neb toto video je bezesporu proslavila po celém světě. A musíte uznat, že je to jedna z nejromantičtějších věcí, které jste kdy viděli.

A jak proběhla žádost o ruku u vás, naše milé čtenářstvo?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na