Půl roku poté

Autor

Je to přesně půl roku, kdy si své „ano“ za naší přítomnosti řekli Jana a Čenda. Jak se mají, co je u nich nového? Jak vypadá manželství po půl roce, došlo na svatební cestu, a co první manželské Vánoce? To a ještě něco navíc nejen o Poděbradech se dočtete právě dnes.

Gratuluji, dnes je to šest měsíců od vaší svatby! Vzpomněli jste si na půlroční výročí?

Vůbec ne! Vypadá to, že půlroky neřešíme (úsměv). Chystáme se až na celý první rok. Máme v plánu zavést rodinnou tradici a každý první týden v červenci jezdit na výlet do Poděbrad.

Proč právě do Poděbrad, tam se svatba nekonala..?

V Poděbradech jsme byli na svatební cestě. Na tu jsme vyrazili hned po svatbě a krásně si tam odpočinuli na wellness pobytu.

PODĚBRADY

České lázně Poděbrady vznikly v roce 1224. Původní osada „pode brody“ vznikla v blízkosti významného brodu přes Labe. Dominantu města tvoří zámek, kde se podle některých historiků narodil český král Jiří z Poděbrad. Již v 17. století zde vznikly malé lázně, jejichž pramen se řadí mezi nejlepší železité vody. Nejvýznamnějším rokem pro novodobé dějiny města Poděbrady byl rok 1905, kdy byl na nádvoří zámku objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. Nadmořská výška 190 metrů nad mořem řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Krajina Poděbrad je převážně rovinná, nejvyšší kopec v okolí se jmenuje Oškobrh (285 metrů nad mořem). Město má 13 400 obyvatel a přibližně stejné množství pacientů a návštěvníků město každoročně navštíví, aby si (nejen) léčilo (nejen) srdce. Jak je vidět, Poděbrady táhnou i zájemce se zdravým a planoucím srdcem.

Jak se na svatbu ohlížíte zpětně, povedla se, nebo byste něco změnili?

Proběhlo to strašně rychle. Když se nyní dívám na fotky, říkám si, že to jsme snad ani neprožili. Jinak se podle nás vše povedlo a nic bychom neměnili.

Máte už všechny fotografie vyvolané, zařazené a vzpomínky i dárky uspořádané?

Stále před sebou valíme časově velmi náročné sestříhání svatebního videa (povzdech), ale jinak je vše zařazené a na svém místě.

Jak jste strávili první manželské Vánoce?

Manžel s angínou, ale jinak v kruhu rodinném. Byli jsme u mých rodičů, užili si výbornou štědrovečerní večeři, a poté jsme rodině „dali“ překvapení pod stromečkem, kdy se dozvěděli pohlaví a jméno našeho očekávaného potomka.

ULTRAZVUK

Při vyšetření těhotné ženy ultrazvukem lékař vyšetřuje pomocí sondy ultrazvukového přístroje přes stěnu břišní vyvíjející se plod. Ultrazvukový přístroj vysílá k plodu ze sondy lidským uchem neslyšitelné zvukové vlnění o frekvenci 2,5 – 10 MHz. Zvukové vlny pronikají do vyšetřované, kde se odrážejí a malá část odražených zvukových vln se vrací zpět do sondy. Sonda slouží zároveň jako přijímač zvukového vlnění. Informace o intenzitě vlnění a o době, která uplynula mezi vysláním a zachycením ultrazvuku, vyhodnotí počítač zabudovaný v přístroji. Konečná data se zobrazí černobíle na obrazovce. Nejčastěji se užívá dvojdimenzionálního „plošného“ zobrazení. Trojdimenzionální ultrazvuk umožňuje fotorealistický pohled na plod v děloze s možností uchování záznamu vyšetření na videu nebo digitálním mediu, v ČR je ale k dispozici jen na vybraných pracovištích. Zdroj: www.evalabusova.cz.

Takže je jasné, co se za ten půlrok událo nového – moc gratuluji!

Ano, je to tak. Čekáme mimčo (úsměv)! Narodí se koncem dubna a pod stromečkem jsme rodině oznámili, že to bude kluk Vojtíšek. Jedni rodiče se to dozvěděli díky modré čepičce, druzí díky modrému bodíčku.

VOJTĚCH

Jméno slovanského původu, znamená „těšitel voje“ – „útěcha, posila vojska“, svátek slaví 23. dubna. Jméno Vojtěch jiných jazycích: německy a anglicky Adalbert, polsky Wojciech, maďarsky Béla, italsky Adalberto, latinsky Adalbertus (Voitechus), španělsky Edilberto.

A copak letos nadělil Ježíšek vám dvěma?

Já jsem dostala kvalitní zimní boty, abych mohla příští zimu pořádně běhat venku s kočárkem (úsměv) a manžel zase sportovní kalhoty nejen na procházky s kočárkem.

Čeká vás krásný rok, co kromě narození prvního miminka máte ještě za plány?

Ještě bychom chtěli postavit dům a zasadit strom, ale to je zatím spíš přání než plán. Když to nebude v tomto roce, snad se to povede v letech nejbližších.

Moc děkuji za rozhovor i krásné fotografie a přeji všechno nejlepší do života nejen manželského, ale i rodinného!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na