Svatební agentura

Autor

Využít služby svatební agentury dnes stále ještě není zcela obvyklou záležitostí. Přitom tato služba může pomoci mít svůj „Den Dé“ bez problémů a klidný a zároveň zcela podle vašich představ. Osobně nemám se svatební agenturou zkušenosti, proto jsem vyzpovídala paní Alexandru Procházkovou, majitelku svatební agentury Top Agentura. Pojďme nakouknout pod svatební pokličku.

Jste již třetím rokem majitelkou svatební agentury a svatebního salonu, co všechno zde máte na starosti?

Mám na starosti naprosto všechno (úsměv). Jednání s klienty, osobní schůzky, realizaci svateb a přípravy, koordinaci svateb, veškeré dodavatele – domlouvání spolupráce, hledání nových dodavatelů, řešení problémů s dodavateli. Ve svatebním salonu je to hlavně jednání s klientkami, doporučování vhodných svatebních šatů, objednávání nových šatů a veškerého zboží. Pokud ke mně do salonu přijde nevěsta ohledně svatebních šatů, většinou spolu řešíme i další služby – dekorace, květiny, svatební dort atd. atd.

Co všechno dokáže agentura pro své klienty zajistit?

Zařídíme myslím naprosto vše (úsměv). Najdeme vhodné místo ke svatebnímu obřadu a pro svatební hostinu. Následuje vyřízení veškerých formalit, které jsou nutné pro svatební obřad. Fotograf, kameraman, svatební dort, svatební výslužky, květiny a květinová výzdoba, veškerá výzdoba a dekorace svatebního obřadu a svatební hostiny, svatební šaty pro nevěstu, šaty pro družičky, svědkyni, maminky, kadeřnice, vizážistka, doprava svatebčanů, nevěsty a ženicha, hudba ke svatebnímu obřadu, kapela či DJ, ohňostroj, snubní prstýnky, ubytování…

Jak vás napadlo věnovat se této práci, co vás motivovalo, inspirovalo?

Když jsem se vdávala já, vše jsem si zařizovala sama. Mám dlouholetou praxi z gastronomie a jsem puntičkářka, takže jsem měla vše vymyšlené a připravené. Svou svatbu jsem připravovala rok dopředu a nebylo vše jednoduché zařídit. Ne všichni dodavatelé jsou spolehliví a vhodní pro tak výjimečný den, takže jsem se nejednou napálila a na poslední chvíli musela hledat jinou variantu. A po naší svatbě mě rodina a kamarádi chválili, že vše bylo do detailu promyšlené a zařízené. A tak přišel nápad na založení svatební agentury.

A jak probíhal váš Den Dé – organizovala jste?

V den mé svatby jsem měla po ruce své dvě kamarádky. Ty si v ten den zahrály na svatební koordinátorky, o vše se postaraly a já jsem si mohla celý den maximálně užít. Nebýt jich, tak od rána do večera zjišťuji, zda je vše jak má být, co bude následovat a tak dále. Jinak samozřejmě i u mne platí, že „kovářova kobyla chodí bosa“, jelikož nějaké svatební fotografie mám sice vytištěné, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych vytvořila nějaké pěkné album či si fotky nechala zvětšit a zarámovat.

Jak je to s financováním nákladů na svatbu?

V této době se stále většina lidí myslí, že využít služeb svatební agentury je jen pro lépe finančně zajištěné lidi. Ale velice se mýlí! Svatební agentura má několik dodavatelů na každou službu. Ti jsou samozřejmě levnější či dražší a klienti mají na výběr, která varianta je pro ně lepší. Na začátku se samozřejmě klientů zeptáme na jejich finanční představu za celou svatbu, abychom s tím mohli nějak pracovat. Například svatební obřad můžete mít na úřadě zdarma nebo někde na zámku či v zámeckých zahradách od cca 5 do 25 tisíc. Podle jejich rozpočtu se odvíjí celá svatba. Nic není předem dané. Vždy klientům dáváme na výběr několik dodavatelů na každou službu a oni sami si vyberou. Podle jejich přání se takto vše vybírá. My samozřejmě doporučujeme ty nejvhodnější, ale není pravidlo, že ti nejdražší dodavatelé jsou těmi nejlepšími, jak si plno klientů myslí. Vzhledem ke zkušenosti z vlastní svatby často radím klientům, že svatební agentura spolupracuje s několika osvědčenými dodavateli, na které se může spolehnout a kolikrát i levnějšími, než by našli oni sami. Nikdo je do ničeho nenutí, rozhodnutí je jen na nich. Většinou pak klienti zjistí, že díky nám nakonec ušetří jak finančně, tak hlavně v množství stresu a nervů při přípravách.

Co je aktuálně v oblasti svateb v módě?

V této době je čím dál tím více populární svatba v zahraničí jako je například Mauricius, kam klienti odjedou sami dva a vyhnou se předsvatebním stresům.

Máte z poslední doby nějaké svatební zajímavosti?

Zrovna tuto sobotu chystáme akci, která je spíše oslavou po svatebním obřadu právě na Mauriciu. Klienti se vrací v pátek v odpoledních hodinách a v sobotu bude oslava. A minulý týden jsem zařizovala pro mé klienty svatbu na zámku Troja. Počasí bylo nádherné a v kombinaci se zámeckou zahradou nemělo nic chybu. Tuto svatbu i sobotní oslavu jsem zařizovala půl roku. Některé svatby se plánují i rok dopředu a někteří klienti přijdou naopak na poslední chvíli, že se chtějí brát za měsíc. I tato svatba se dá samozřejmě lehce zařídit, ale už není například tolik variant k výběru svatebního obřadu.

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu vydařených svateb!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na