Wellnessová relaxace II

Autor

V minulém díle jsme si prošli část Čech, v tomto je dokončíme a přidáme i Moravu. Opravdu je z čeho vybírat a věřím, že do některého z těchto center relaxu a odpočinku dříve či později zavítáte. Wellnessování je příjemné nejen pro tělesnou schránku, ale i pro vnitřní pohodu a tak opravdu budete mít ve zdravém těle zdravého ducha.

Pardubický kraj

lázně Bohdaneč

Výjimečný den (pobyt pro dva) zahrnuje: 1 x vstup do whirlpoolu s vůní jasmínu a ylang-ylang (privátně), večeře při svíčkách v lázeňské restauraci + 0,7 l jakostního vína zn. Zborovský, wellness masáž zad a šíje pro oba, zapůjčení županu

Bohdanečský víkend 2010 má ve svém léčebném programu tyto procedury: 1 x Perličková nebo vířivá koupel s přísadou + suchý zábal,
1 x Klasická masáž částečná, 1 x Aromatický zábal v zábalové vaně (medovo-mléčný, čokoládový, s mořskou řasou, se zeleným čajem     – dle vlastního výběru), 1 x Koré – solná jeskyně. Po dobu pobytu máte 1 x volný vstup do wellness centra – whirlpool + sauna (2 hodiny)

Víkend XXL 2010 má v léčebném programu tyto procedury: 1 x Perličková nebo vířivá koupel s přísadou + suchý zábal, 1 x Klasická
masáž částečná, 1 x Aromamasáž částečná, 2 x Koré – solná jeskyně. Volné plavání po celou dobu pobytu (ve vyhrazených hodinách pro veřejnost). Po dobu pobytu 1 x volný vstup do wellness centra – whirlpool + sauna (2 hodiny).

Balíček Rodina nabízí příjemné ubytování, kde si můžete vybrat z apartmánů Veselý Plus, Veselý apartmá nebo Apartmány Zahrádka v programu je zahrnuto: 1 x Koré-solná jeskyně, 1 x plavání v bazénu a 1 x za pobyt dárek – zmrzlinový pohár pro děti v lázeňské kavárně

Nejvíce se zatím prodává Bohdanečský víkend.

Více informací na http://www.llb.cz/

Kraj Vysočina

Penzion a Relax centrum Kubíčkovi
Rodinný penzion a Relax centrum Kubíčkovi v Bystré nabízí wellness pobyty třeba na týden na Vysočině nedaleko Žďárských vrchů. V objektu je floating, infra sauna, dělají se tu masáže klasické, lymfatické a medové. Je možno i tělu prospěšné skořicové zábaly. Ubytování je vhodné i pro děti.Víkendové pobyty s ubytováním a procedurami wellness víkend jsou vhodné pro všechny kdo nemůžou odjet relaxovat na delší dobu.Více informací naleznete na http://www.penzion-bystre.cz/

Jihomoravský kraj


lázně Hodonín

Regenerační týden pro ženy má ve svém programu: 3x suchá uhličitá koupel celková, 1x koupel s esencí čajové růže, 1x koupel pelyňková harmonizující,  1x celotělová vířivka s nepěnivou bylinnou přísadou máta či lemongrass,1x koupel přísadová dle výběru, 1x klasická masáž částečná,1x aroma masáž,     1x částečná masáž horkými lávovými kameny, 1x koupel v rašelinovém extraktu

Pánská jízda pro zdraví je týdenní pobyt a zahrnuje ve svém rekondičním programu: 2x suchá uhličitá koupel celková, 2x koupel v rašelinovém extraktu,      1x koupel z Mrtvého moře, 1x celotělová vířivka s nepěnivou bylinnou přísadou máta či lemongrass,1x koupel přísadová dle výběru, 2x klasická masáž částečná, 1x částečná masáž horkými lávovými kameny, 2x bazén

Navíc jsou zde nabízeny tyto služby: bazén s whirlpoolem, knihovna, kavárna, půjčovna jízdních kol a nordic walkingových holí, venkovní hry v areálu lázní, fit centrum, kadeřnictví, kosmetika, konferenční prostory, kulturní a společenské akce, zájezdy do okolí, internetový koutek, WIFI připojení

Více se dozvíte na http://www.laznehodonin.cz/

lázně Lednice

Pro páry sice společné procedury vůbec nemáme. Máme ale balíček MEDOVÉ DNY pro páry, ovšem všechny procedury absolvuje každý jednotlivě. Společně mohou pouze do bazénu. V tomto balíčku je uvítací přípitek, 1x koupel Ylang-Ylang, 2x medová koupel, 1x aroma masáž částečná, 1x medová masáž, 1x tělový zábal z mořských řas, volný vstup na bazén,  dáreček

Nejžádanější procedurou je celotělový zábal  z mořských řas, masáž horkými lávovými kameny, aroma masáž a  samozřejmě léčivé jodobromové koupele.

Více informací najdete na http://www.lednicelazne.cz/

Olomoucký kraj


Priessnitzovy lázně Jeseník

1. Lázně Priessnitz nabízejí wellness aktivity uzpůsobené nejen pro jednotlivce, ale také pro pobyty párů či skupin. Z procedur je páry velmi oblíbený a žádaný samostatný whirlpool se zajištěným občerstvením, dále pak aktivity saunového světa, které zahrnují finskou, parní a aromasaunu, ochlazovací bazének a odpočinkovou zónu. Nabídnout můžeme i koupele – například vinnou koupel nebo koupel s květy růže pro dámy a relaxační pivní lázeň pro pány. Ze sportovních aktivit mohou páry využít tenisových kurtů, minigolfu, půjčovny kol a koloběžek a instruktáže Nordic walking. Mimo tyto wellness aktivity je připraven i společenský program – kulturní pořady či pravidelné taneční večery.

2. Našim klientům můžeme bezesporu doporučit program Aktivní dovolená, kde je možné si svůj pobyt sestavit zcela individuálně. Zde nezáleží na věku dvojice, ale pár si může dle svých požadavků i možností navolit, jaké procedury chce, i s ohledem na své požadavky týkající se využití volného času (některé páry zvolí více procedur, jiné mají zájem o procedur méně s tím, že volný čas využijí k výletům). Některé procedury mohou páry absolvovat společně (viz výše – např. whirlpool nebo saunový svět), ostatní procedury se poskytují  individuálně. Tradičně nejoblíbenější jsou koupele a masáže (především masáž lávovými kameny, uvolňující medová masáž nebo koupel s mandlovými květy apod.).

Pro starší klienty patří pro svou programovou, ale i cenovou atraktivitu k velmi žádaným Seniorský pobyt, který je často využíván jako zajímavý dárek pro rodiče či prarodiče. Pobyt obsahuje již navolené procedury – masáž zad a šíje, střídavé nožní koupele, bylinná koupel, rehabilitační bazén, ogygenoterapie, parafín, koupel s léčivem Calmonal a reflexní masáž plosky nohy.

Více informací naleznete na http://www.priessnitz.cz/

lázně Teplice nad Bečvou

1. Nabídka pobytů Lázní Teplice nad Bečvou je rozmanitá a každý si může vybrat pobyt podle své chuti, zdravotního stavu i naturelu. Všechny léčebně – relaxační pobyty zahrnují vstupní lékařskou prohlídku a mix procedur, ať již předem daných nebo na základě doporučení lékaře. Pro ty, co mají zdravotní potíže jsou připraveny speciální pobyty z oblasti Léčba a  prevence.

Relaxační, odpočinkové a kratší pobyty jsou obsaženy v katalogu Wellness a víkendy. Těm, kteří si udělají čas a chtějí si opravdu užít lázeňskou atmosféru a načerpat energii můžeme doporučit týdenní pobyt Wellness s příjemnými procedurami, které udělají dobře nejen tělu, ale pohladí i na duši. Uhličitá koupel s minerální solí z Mrtvého moře poskytne úžasný zážitek koupele s bublinkami deroucími se na hladinu. Mezi žádané procedury patří i zábaly z bahna z Mrtvého moře, které celé tělo prohřejí a dodají mu minerální látky. Hlubokou relaxaci s dokonalým uvolněním přivodí masáž obličeje, ze které se klientům ani nechce odcházet.

Nejen pro klienty, kteří bojují s nedostatkem času, je určen nový program Wellness – víkend. Zahrnuje uhličité koupele v našem unikátním přírodním zdroji, zábal celého těla z bahna z Mrtvého moře i celotělovou aromamasáž. Navíc dostanou klienti zapůjčen župan a mohou si, i když krátký pobyt, dokonale užít. V průběhu roku připravuje pro páry speciální pobyty, z nichž nejvíce žádaným je Valentýnský pobyt. Součástí jsou nejen léčebně – relaxační procedury, ale i romantické prvky jako slavnostní večeře nebo rezervace whirlpoolu pouze pro dva.

2. V poslední době jsou nejoblíbenější víkendové pobyty, které máme také v naší nabídce.  Každý klient si tak může vybrat pobyt, který munejvíce vyhovuje. Oblíbeným programem je Relaxace-víkend se dvěmi uhličitými  koupelemi a klasickou masáží. Součástí pobytu je i vstup donedávno otevřeného wellness centra s několika druhy saun, ledopádem, Kneipovými koupelemi i whirlpolem.

V letošním roce  jsme sestavili zcela nový víkendový pobyt Wellness – víkend, o nějž je obrovský zájem. Hýčkání, hřejivé procedury a celá skladba pobytu přispívají k navození harmonie těla, mysli i ducha. Navíc mají klienti připravenou na pokoji  ovocnou mísu a denně se mohou občerstvit nealko nápoji.

Více informací najdete na http://www.ltnb.cz/

Zlínský kraj


lázně Luhačovice

1. Pro páry můžeme nabídnout např. pobyt Wellness týden v hotelu Jurkovičův dům ****. Přímo  dvojicím je určen Týden pro dva, který probíhá v luxusní vile Alpská růže **** v romantickém studiu s balkonem a překrásným výhledem do lázeňského parku. Součástí obou pobytů jsou balíčky wellness procedur zaměřené na relaxaci a tělesnou a duševní pohodu.

Páry mohou přijet také na jakýchkoliv pobyt z naší bohaté nabídky pobytů uvedených v katalogu Zdravotní dovolená  a wellness 2010.

2. Velký zajem je zejména o prodloužené víkendové pobyty v hotelu Jurkovičův dům ****, který má nejhezčí polohu v Luhačovicích a nachází se v samém srdci lázní u lázeňské kolonády.

Koncem letošního roku bude po rozsáhlé rekonstukci uveden do provozu wellness hotel Alexandria ****, který rozšíří naši nabídku wellness pobytů. Hoteloví hosté zde budou moci využívat bazén, whirlpool, termoterapii tvořenou pěti parními keramickými lázněmi  s různými teplotními podmínkami a botaté nabídky wellness procedur.Páry si zde budou moci užít orientální očistný rituál v parní lázni rasul nebo zde budou moci také využít  privátní wellness centrum.

Kompletní nabídka pobytů je uvedena na www.lazneluhacovice.cz

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

1. Vzhledem k indikačnímu zaměření našich lázní wellness pobyty pro páry u nás nenabízíme.

2. Co se týká nabídky samopláteckých pobytů, nejžádanější jsou týdenní relaxační pobyty:“Týden pro seniory“, „Lázně na zkoušku“ a  také týdenní léčebné pobyty „Komplexní kúra“ a „Léčba lupenky“. Velký zájem je i o víkendové pobyty a pobyt „Prodloužený víkend“.

Více informací získáte na http://www.laznenovaves.cz/

Moravskoslezský kraj


Karlova Studánka

Mimosezónní program Aktivní víkend zahrnuje léčebně relaxační procedury jako je hydroterapie a uhličitá koupel +
bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií.

Mimosezónní program Zážitkový víkend obsahuje léčebné procedury pro každého: 1x rašelinový zábal (1 lokalita),
1x klasická masáž 15 min, dále wellness procedury: 1x Solná jeskyně, 1x vstup do bazénového komplexu se saunou, tepidáriem a solární loukou, také dárek – láhev lázeňského vína a 2 skleničky a v neposlední řadě volnou vstupenku na páteční kulturní program.

Sezónní program Wellness speciál v sobě zahrnuje 2x vstupní konzultace s lékařem včetně laboratorního a funkčního rozboru zdraví, biochemický a hematologický screening, spirometrie, 12 procedur dle předpisu lázeňského lékaře,
1x bazénové centrum, 2x solná jeskyně, 6x ubytování I. kategorie, 6x plnou penzi s možností výběru dietních jídel a  nadstandardní  stravou + možnost objednat si romantickou večeři pro dva.

Mimosezónní i sezónní program Pobyt pro zdraví wellness v sobě obsahuje: 6 nocí, 1x konzultace s lázeňským lékařem,
1x inhalace v solné jeskyni, 1x hydroterapie v bazénu, 1x vibrosauna, 1x šlapací lázeň, 6x ubytování I. kategorie, 6x plnou penzi, navíc máte jako výhody wellness procedury – tvarování problémových partií, po vyčerpání 3 procedur zahrnutých v ceně pobytu, máte na 5 dalších 10% slevu. Na místě je možné dokoupit: klasické a reflexní masáže, rašelinové a parafinové zábaly, lymfodrenáž, skotské střiky,  sirnou koupel, inhalace, bazénový komplex s hydroterapii a termoterapii, inhalace s relaxaci v solné jeskyní a samozřejmě i romantickou večeři pro dva.

Více informací najdete na http://www.k.studanka.cz/

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *