3x Mucha

Autor

Umění legendárního Alfonse Muchy si můžete v Praze užít nyní hned na třech místech. Ve třech krásných prostorách. V Jízdárně Pražského hradu, ve Valdštejnské jízdárně a v Obecním domě. Kterou si vybere? Nebo zvládnete všechny tři? Doporučuji!

Obecní dům
Nechte se při návštěvě unikátní výstavy „iMUCHA – slavná sbírka v pohybu“ vnést do atmosféry zdobné secese. Nejslavnější sbírka plakátů a dalších děl Alfonse Muchy, jejíž základy položil světový tenista číslo 1 Ivan Lendl, při svém prvním vystavení v roce 2013 v pražském Obecním domě získala titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Tentokrát vás obohatí o pohledy na nově získané mistrovské kousky a především o zážitek z digitálního zpracování. To nejenom modelkám z Muchových plakátů vdechlo život.
https://imucha.com/

Jízdárna Pražského hradu
Jedinečný zážitek plný emocí. Nabijeme tisíce metrů čtverečních profesionálními animacemi a orchestrální hudbou. Poprvé na světě je dílo Alfonse Muchy prezentováno na velkoplošných projekcích ve světové kvalitě. Návštěvníci budou obklopeni 360° efektem, jakoby se ocitli přímo v samotném díle. Objevte dílo Alfonse Muchy v detailech, v jakých by vašemu oku jinak utekly. Dílo Alfonse Muchy je umístěno do 3D prostoru.
https://imucha.com/cs/emotion

Valdštejnská jízdárna
Výstava MUCHA, rodinná sbírka představí díla Alfonse Muchy způsobem, jakým doposud nebyl prezentován. Příběh celosvětově známého a uznávaného umělce budou vyprávět vybrané malby, sochy, fotografie, reklamní předměty z rodinné sbírky a některé originály veřejnost uvidí úplně poprvé. „Chceme ukázat mého dědečka nejen jako všestranného umělce, ale také jako Čecha, Evropana a světoobčana v tom nejlepším smyslu slova, který pevně věřil v to, že jedním ze základních úkolů umění je ‚ne bořit, ale stavět mosty‘. Tedy něco, co v dnešní době potřebujeme možná více než kdy předtím,“ říká vnuk Alfonse Muchy a předseda Nadace Mucha John Mucha.
https://www.mucha.eu/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *