Den jako vyšitý

Autor

Den otevřených dveří uspořádal sociální podnik DecorEn v pátek 3. prosince. Výběr dne byl snadný: jedná se totiž o Mezinárodní den zdravotně postižených. A právě zdravotně postižení v této šicí dílně pracují a jejich výrobky jsou naprosto dokonalé.

Kdo jste se do Štětí nedostal, zveme Vás na fotoreportáž z akce. Hned ve dveřích vítá zakladatelka projektu Jana Přibíková a vy už můžete díky prosklenému prostředí nahlížet dovnitř.

Základní součástí prostorů je kromě šicích strojů také veliký pracovní stůl. Tam si zákazníci vybírají látky, řeší se zaměstnanci své představy a švadlenky zde pak látky stříhají. Další zaměstnanec se pak věnuje originální výzdobě papírových tašek, ale i dalšího designu místních výrobků.

            

Zde mohli návštěvníci Dne otevřených dveří zanechat vzkaz pro DecorEn, ze kterého pak bude vytvořena společná koláž, která bude prostory zdobit. Je vidět, že kreativita funguje naprosto perfektně!

Návštěvníci si nejen prohlédli prostory a zjistili více o projektu, ale mohli si hned dohodnout objednání výrobků (od dekorativních drobností, přes závěsy a ubrusy až po výbavičku na dítě), ale mohli si i nějaký ten kousek rovnou zakoupit. Jednalo se převážně o aktuálně adventně a vánočně zaměřené výrobky.

A teď se samozřejmě ještě podíváme na několik oněch aktuálních výrobků zblízka. Netřeba dodávat, že i krásné balení povyšuje už tak povedené výrobky ještě výš!

      

Více obrázků a výrobků si můžete prohlédnout na webových stránkách DecorEn!

Přejeme hodně úspěchů, spokojených zaměstnanců a zákazníků!

Celý příběh o vzniku a smyslu tohoto podniku si můžete přečíst nebo připomenout v našem dřívějším rozhovoru:

Sny se mohou žít i šít

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *