Esoterický večer

Autor

Na Esoterický večer mě pozvala dávná spolužačka, když jsme se v posledním roce po dlouhé době několikrát za sebou potkaly. Domluvila jsem si hlídání a s otazníkem v hlavě vyrazila na skupinové setkání, od kterého jsem popravdě nevěděla, co čekat.

Ono se to celkově těžko popisuje. Já tomu říkám „duchovní oddechové posezení s naladěním do pozitivna“. Zní to trochu sektářsky, uznávám, ale věřte, že jenom zní. Hned na začátku (během „kolečka“, kdy se každý představí a řekne, proč přišel) jsem se zajímala o spojení s vírou. Odpověď mi byla moc příjemná a tedy i nesektářská. Jedná se hlavně o víru v sebe sama. A ať už věřím v Boha, Alláha, anděly, vlastní svědomí nebo cokoliv jiného, to není podstatné. Jde o osobní rozvoj, duchovní růst.

Pár otázek jsem položila jedné ze dvou žen, které Esoterický večer vedou, paní Kláře Mudrové.

Co je Esoterický večer, jaký má cíl?

Náš Esoterický večer je skupinové sezení, které vedeme ve dvou ještě s kolegyní. Během setkání podrobněji probíráme některé z témat esoteriky. Například pozitivní myšlení, síla myšlenky, karma, reinkarnace, znamení zvěrokruhu, Huna, joga, numerologie, Reiki, Feng Shui, čakry, meditace. Cílem je poradit či nasměrovat, jak toto nejlépe používat v běžném životě. Nyní bychom ještě rády začínaly každý Večer meditací.

Jaký typ lidí na tato posezení chodí?

Zatím jsou to jen ženy, zato však všech věkových kategorií, z různých prostředí a pracovních pozic. Scházíme se v menším kruhu maximálně deseti lidiček, ale počet se různě mění, není to zcela stálá uzavřená skupina. Lidé sem chodí, buď že je esoterika a alternativa zajímá, nebo že na sobě chtějí začít pracovat, nebo jen ze zvědavosti, a pak se často vrací i na další setkání.

Lze nějak shrnout základní principy, o kterých se zde mluví?

Existují tzv. Čtyři dohody coby stojné pilíře našeho bytí a přistupování k životu. Jsou to:
NEHŘEŠ SLOVEM – to co je vyřčené nikdy zpět nevezmeš a o to více, když tvá slova někomu ublíží.
NEBER SI NIC OSOBNĚ – co druzí říkají, neukazuje nic o vás, ale spíše o nich. Nikdo nedělá nic kvůli vám, buďte imunní vůči názorům ostatních,vyhnete se zbytečné bolesti.
NEVYTVÁŘEJ SI ŽÁDNÉ DOMĚNKY – najděte odvahu klást otázky a skutečně říkat, to co chcete. Komunikujte, jak nejjasněji umíte.
DĚLEJTE VŠE, JAK NEJLÉPE UMÍTE – za všech okolností dělejte svou práci, jak nejlépe dovedete. Činnost se mění podle každého okamžiku, jinak když je člověk zdravý či nemocný.

Jakou četbu doporučujete pro ty, kteří se chtějí svému osobnímu rozvíjení věnovat?

Určitě bych doporučila: (slabikář) Miluj svůj život, Tajemství (The secret), Čtyři dohody, Celestýnské prorotství, Žádná setkání nejsou náhodná. Knihy spisovatelky Louse Hay nebo Zdeňky Jordánové.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se nejen Esoterickým večerům daří po všech stránkách!

Nemusím vždycky souhlasit s tím, co se na Večeru říká. Nemusím se vyjádřit, když nechci. Někdy stačí poslouchat ostatní a člověk si často neplánovaně u ostatních najde „to svoje“. Zásadním výsledkem pro mě je, že odcházím pobavená a příjemně naladěná, s pozitivním nábojem a pár myšlenkami k zamyšlení. Podobně naladěná můžete být z pár skleniček vína (ale bez obav z bolesti hlavy). Podobný pozitivní náboj můžete mít od posezení s kamarádkami (ale často bez nezaujatých informací). Podobné myšlenky můžete mít od psychologa (ale méně intimně). Podobné rady můžete dostat od maminky (ale ne každý svou maminku poslouchá).

Možná je pro člověka někdy přínosné řešit svoje starosti i s cizími, osobně nezaujatými lidmi. Některé záležitosti jste už s rodinou a přáteli probrali tisíckrát a už nevíte, jak dál. Pohled na věc ze strany někoho úplně jiného pak může ukázat novou variantu řešení. A nemusí se řešit starosti, lze „jen“ vyslechnout rady a probrat trénink, jak myslet pozitivně a věřit si.

Kontakty a více informací:
http://masazemudrova.webnode.cz
http://regenerace-kladno.webnode.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *