Smetanova výtvarná Litomyšl 2022

Autor

Již 18. ročník projektu, za kterým se do Litomyšle v průběhu léta sjíždí stále více návštěvníků a milovníků umění, probíhá do září. Desítky výstav lákají, a pokud patříte mezi ty, kteří ještě letos do města s neuvěřitelnou atmosférou nedorazili, budeme lákat právě vás.

Jako obvykle jsou některé instalace lehce kontraverzní a vyvolávají diskuze. Ale o tom také umění je, abychom si povídali o tom, co všechno je umění a co jím lze vyjádřit. A protože umění je o osobním prožitku, tentokrát vám nabídneme výběr záběrů z vernisáží s termínem ukončení a více podrobností si můžete dohledat online – odkazy dodáváme!

 

Portmoneum – Museum Josefa Váchala Portmoneana – Váchaliana do 11. 9. 2022

 

 

Plán B – Litomyšlská veřejná prostranství
deset děl ve městě do 31. 8. 2022

 

 

Stanislav Kolíbal – Stavby
dílo stále činného 96letého autora
k vidění do 27. 8. 2022

 

 

Ludmila Jandová – Stíny
v Osíku k návštěvě do 2. 10. 2022

 


Galerie Dudycha

Vše z letošního i minulých ročníků v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle najdete ZDE.

 

Co ještě dobrého…

Co jste prošvihli, pokud jste nedorazili dřív? Úžasná výstava Toyen nebo mentory a stipendisty Na cestě (v prostorách rekonstruované historické Augustovy tiskárny- na fotce). To jen že je ideální navštívit výtvarnou Litomyšl časově v rámci té hudební. Pro případné příště… Anebo to vzít na víckrát. Ono toho je totiž opravdu hodně, co Litomyšl nabízí. I proto Vám v průběhu prázdnin nabídneme ještě jeden článek. A bude o tom, kde potěšit v Litomyšli tentokrát ne kulturní, ale chuťové pohárky. I když… někdy je i to občerstvení na hranici umění!

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *