Léto plné zábavy a dobrodružství v Zoo Děčín

Autor

Léto v Zoo Děčín bude letos nezapomenutelné! Pro své návštěvníky jsme připravili pestrou paletu aktivit, které potěší malé i velké milovníky zvířat. Od pohádkových představení po napínavé večerní prohlídky, a dokonce i pokus o nový český rekord. Přijďte a zažijte léto plné dobrodružství, vzdělávání a radosti!

Pohádkové čtvrtky

Každý čtvrtek od 15.30 hodin se v lesním amfiteátru zoo rozzáří dětská radost díky našim Pohádkovým čtvrtkům. Děti se mohou těšit na kouzelné pohádky, které je vtáhnou do světa fantazie. Rezervace není nutná, stačí dorazit a užít si pohádku v příjemném prostředí zoo. Vstupné na pohádku je zahrnuto v běžné ceně vstupenky do zoo.

Program Pohádkových čtvrtků:
• 4. 7., 15.30 h: Štěpánčino divadélko – O čertíkovi Smítkovi
• 7., 15.30 h: Sváťovo dividlo – Broučci
• 7., 15.30 h: Štěpánčino divadélko – O líných prasátkách
• 7., 15.30 h: Sváťovo dividlo – O perníkové chaloupce

Sokolnické úterky

Každé úterý od 12 do 17 hodin se v zoo konají Sokolnické úterky. Návštěvníci mohou obdivovat fascinující prezentace nejrůznějších druhů sov a dravců. Vrcholem programu jsou letové ukázky, které se budou konat za příznivého počasí vždy v 16:00 hodin. Sokolnické úterky startují 9. července a slibují nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Večerní prohlídky

Pro milovníky nočního života zoo nabízíme večerní komentované prohlídky. V červenci se uskuteční ve dvou termínech: 5. 7. a 9. 8. První prohlídka začíná v 19:00 hodin a je určená pro děti, druhá pak začíná ve 20:30 hodin a je vhodná pro starší děti a dospělé. Zažijte kouzlo zoo po zavíračce, kdy je většina zvířat aktivní. Rezervace předem je nutná přes e-shop zoo.

Noc v Zoo

Jedinečnou prázdninovou aktivitou je Noc v zoo, která se uskuteční 19. a 26. července. Děti od ukončené 1. třídy do 13 let mohou zažít nezapomenutelnou noc mezi zvířaty. Program začíná v 18:00 hodin a končí druhý den v 9:00 hodin. Děti si užijí opékání buřtů, soutěže a večerní prohlídku za svitu baterek. Přespávat budou ve velkém stanu přímo v areálu zoo. Nutná je rezervace předem přes e-shop zoo.

Prohlídka 18+

Pro dospělé návštěvníky jsme připravili novinku v kalendáři akcí – Prohlídku 18+. Tato speciální večerní prohlídka se uskuteční 2. srpna od 19:00 hodin a nabídne návštěvníkům pikantní a zajímavé informace ze světa zvířat. Dozvíte se o sexuálním chování zvířat, jejich reprodukčních strategiích a dalších kuriozitách. Prohlídka je určena pouze pro dospělé, takže si připravte otázky a přijďte se pobavit i poučit. Rezervace je nutná přes e-shop zoo.

Medvědí rekord a narozeniny zoo

Děčínská zoologická zahrada letos oslaví 75. narozeniny a na měsíc srpen chystá velkolepou oslavu! A o obyčejnou narozeninovou oslavu rozhodně nepůjde! Zoo se pokusí vytvořit nový český rekord! Inspirací k rekordu a hlavní hvězdou oslav bude medvěd kamčatský Bruno. K narozeninám zoo návštěvníkům nadělí jeho dvojníka v podobě velkého plyšového maskota.

A ve spolupráci s Agenturou Dobrý den z Pelhřimova, která eviduje české rekordy a kuriozity, se pokusí i o vytvoření nového českého rekordu. „Rádi bychom v sobotu 31. srpna vyzvali všechny naše příznivce a milovníky medvěda Bruna, aby k nám přišli v jakémkoliv tričku s medvědem,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková. Je přitom jedno, jestli bude medvěd na triku jako fotografie, obrázek, nášivka nebo nažehlovačka, i to, jestli si ho koupí v obchodě nebo sami nakreslí. Za triko se bude počítat jakýkoliv svršek, tedy i mikina, svetr, vesta, bunda nebo dětské bodýčko. Součástí akce bude bohatý program, při kterém zoo představí maskota a nebude chybět i spousta další zábavy.

Pro všechny, kdo na akci přijdou v triku s medvědem, bude platit speciální vstupné. „Dospěláci jej budou mít za symbolických 75 korun, slavíme přeci 75. narozeniny. Děti, studenti a senioři pak za pouhou padesátikorunu,“ doplnila mluvčí. Bližší informace bude zoo průběžně doplňovat na webových stránkách www.zoodecin.cz a na facebooku.

Přijďte Slavit S Námi!

Foto: Zoo Děčín

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *