Nejkrásnější místo Čech

Autor

S rodinou jsme procestovali plno krásných míst. Byli jsme v zahraničí například v Řecku, Španělsku, Itálii nebo Chorvatsku, ale opravdová krása se skrývá o stovky kilometrů blíž. Tím místem je Šumava. Ta rozmanitost cest. Zvuky šumění vodopádů, stromů a hlasy ptactva. Nejčistší vzduch, který nasáváme do plic a zase ven. Ten nejhlubší pocit odpočinku. To je Šumava.

Stromy vysoké až k nebesům. Nekonečné kopce, kam každý toužíme vyšplhat, protože toužíme po poznání toho, co se skrývá na další z cest. Asi nikoho nepřekvapí, že zde chodí hodně turistů. Všichni chtějí poznat toto neobyčejné místo. Navštívili jsme samozřejmě i jiná krásná místa Čech. Místa, která by měl každý navštívit jsou kamenný most v Písku, Praha, Český Krumlov nebo třeba Morava. Z jedné z návštěv Šumavy jsme chtěli vidět Prášilské jezero.

Cesta nám trvala asi hodinu a půl autem z malebného městečka Písek. Ideální bylo vzít i našeho čtyřnohého kamaráda, který miluje dlouhé procházky. Cesta k jezeru byla nádherná. Miluji přírodu, ten klid, čerstvý vzduch a objevování nepoznaného. Na tomto místě nás nemůže nic zklamat. Vše je jak má být a jako by každá věc měla předem určené místo, kam patří a kam se náramně hodí. Po pěti kilometrech chůze jsme spatřili Prášilské jezero.

Bylo krásně čisté, voda klidná, panorama dokonalé krásy. Sedli jsme si k břehu a jen si vychutnávali nekonečnou vodní plochu. Pod hladinou se občas ozval zvuk šplouchání ploutve a na hladině plula kachna. Myslím, že zvířata, která zde žijí se musí při nejmenším dožít sta let. Hned bych s nimi měnila. Ta krása ani nelze pořádně popsat. Je to jako bezpodmínečná láska. Zde k přírodě nemáme žádné předsudky, nekritizujeme jí a nesnažíme se jí měnit, protože je prostě dokonalá.

Pro člověka, který žije většinu života ve městě, kde je ruch, každý jen někam spěchá a ani se nezastaví, aby se kochal krásou světa, toto místo – Šumava je jako ráj na Zemi. Jsem člověk, který má město rád. Je to dalo by se říci pohodlné. Všude jsou obchody, nemocnice, lékárny, školy, školky, vlaky, autobusy. Vše je dostupné. Ale jsem taky člověk, který v životě potřebuje klid, čerstvý vzduch a relax. Takže, když nechci do plic vdechovat smog, kouř a nechci se koukat na lidi, kteří na ulici ani nezvednou hlavu a hledí jen k zemi, odjíždím pryč. A nejlépe právě na Šumavu. Je to doopravdy nejkrásnější místo nejen Čech, ale možná i celého světa.

Kdo zde nebyl, jako by nepoznal skutečný smysl života. Jedna z nejvíc pozitivních věcí na Šumavě je ta, že je obrovská. Je plno míst, která jsem ještě neviděla. A je možná nemožné navštívit úplně všechna místa Šumavy. I když takový životní cíl stojí za to si plnit. V nejbližších dnech pojedeme na Šumavu znovu. Tentokrát se vydáme k vodopádu. A nebojte se, našeho čtyřnohého kamaráda vezmeme sebou. Jak už jsem psala, miluje dlouhé procházky a miluje i vodu. Takže už i on balí kufry. Při této příležitosti se vydáme i k Čertovu jezeru, které je mezi turisty velmi oblíbené a když jsem si prohlížela fotografii známé, která už zde s rodinou byla, nedivím se, že je tak oblíbené. Všem doporučuji jet na Šumavu. Je jedno na které místo. Jen jeďte. Budete nadšení.

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Naposledy jsem byla na Šumavě jako dítě. Obojí bylo v rámci školy v přírodě. Jednou jsme byli v Srní, tam bylo krásně. Podzimní Šumavu vřele doporučuji všem, kteří se rádi kochají. Ale daleko víc se mi zapsala do podvědomí naše druhá návštěva, kdy jsme byli v areálu nedaleko Sušice. Měli jsme místního vychovatele, který nám vyprávěl spoustu místních legend a příběhů, které byly nejenom skvělé, ale i strašidelné. Také nám každý večer dělal černou hodinku, při které nám četl knížku. Ta byla hrozně napínavá, ale bohužel jsme ji nestihli dočíst a navíc nám ani neřekl, jak se jmenovala, abychom si… Číst vice »