Osvoboďme se a žijme šťastně

Autor

Možná to tedy nejde pokaždé, ale když to dokážeme alespoň občas, přínos je ozdravný. Velikonoční prázdniny začínají dětem vždy o den dříve než nám pracujícím. Nechceme-li či nemůžeme-li děti uklidit k babičkám a dědečkům či snad do nucených družinek, znamená to pro nás čerpání dovolené a vymýšlení zábavy. Z vlastní zkušenosti vím, že je-li nás víc, nebojíme se vlka nic. Jelikož tatínek si volno nenaplánoval, neváhám oslovit kamarádky, zda-li náhodou také neřeší obdobný problém a nepůjčili by mi alespoň své ratolesti, aby bylo doma hned více radosti a stihla bych alespoň v klidu navařit oběd. Vidina chvilky klidu u sporáku bez věčného odbíhání k řešení hádek a pošťuchování, odhánění od televizních či mobilních obrazovek se stala i lákavou.

Kamarádka měla ale lepší plán. „Konečně se odpoutej od role vzorné maminky, kašli na vaření, kup buřta a pojď s námi na výšlap,“ zněla její dobře míněná rada. Mám podlehnout nezdravé stravě a dát vlastním dětem k obědu špekáček? Ale zase za cenu zdravého pobytu na čerstvém vzduchu! No je to vlastně kompromis a ten je pro život nezbytný.  Asi jsem vychována starou školou a podlehla jsem kouzlu pohody poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Nač se doma stresovat vyvařováním zdravé stravy pro děti, kterou stejně nikdo neocení. Bylo mi jasné, že má dobře míněná jarní polévka se spoustou zeleniny je k blahu nepřivede, mě sebere čas a jim chuť do jídla. Ale výlet s kamarády si užijeme všichni. A taky že jo.

Po dlouhé době konečně probuzení bez budíku. A vidina, že během volného dne nic nemusíme a vše jen můžeme,  způsobila, že jsme z postele všichni bez protestů vyklouzli s radostí vstříc novému dobrodružství. Hned po vydatné snídani jsme si do batůžku sbalili vše potřebné a tradáááá na předem smluvené místo. Tam jsme sice museli na ospalce čekat, ale vyplatilo se, přijela banda dobře naladěných dětí a také rodičů. Cíl byl jasný….zdolat nejvyšší vrchol Hané. A kdo úrodnou Hanou zná, ví, že je to kraj rovinatý, pyšnící se jediným kopečkem, kterého si však považujeme natolik, že hned na něm rozhledna stojí a láká k návštěvě. I okolí rozhledny šikovní Hanáci dovybaví tu zastřešeným ohništěm, či posezením lákajícím k odpočinku, tu houpačkou či prolézačkou pro děti zkrátka a dobře přijďte se podívat, jak je tu krásně. A jelikož nezdoláváte Mont Everest, určitě vám zbude ještě spousta síly, až sejdete z vrcholu Kosíře, třeba na procházku po krásně upraveném parku v Čechách pod Kosířem.

A tak vzdávám tímto hold kamarádce Simonce, že byla tak hodná a osvítila mou zatemnělou mysl, že oběd vždy nemusí nutně znamenat jen domácí polévku, hlavní chod a dezert, ale dobrou maminkou se stanu i se špekáčkem v ruce a úsměvem na rtu. Mám tě ráda Simi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *