V hlavní roli bonbony

Autor

Jak to tak někdy bývá, děti se začnou nudit. A když ne nudit, tak třeba smutnit, protože prázdniny se blíží ke konci. Co s tím? Uspořádejme pro ně veselé pečení, třeba v podobě dortu s bonbony – stomatologové mi prominou – v hlavní roli.

Společně s dětmi naplánujeme, jak dort vyzdobit a děti mohou nakreslit jaký motiv pro dort zvolí. Podle toho pak s potomky nakoupíme k jejich velké radosti potřebné druhy bonbonů, barevný marcipán (lze použít zbytky marcipánu, pokud doma jsou z jiného pečení) apod. Ke zdobení je možné použít i drobné ovoce, například korunu stromu poklást třešněmi.

Pro barevné zdobení se mi osvědčil tvarohový dort. Spodek dortu tvoří nízký piškotový korpus, na něm známá tvarohová vrstva v želatině, aby dort držel tvar a šlo ho bez problémů zdobit. Je jednoduchý a zvládne jej každý, kdo jen trochu umí pracovat se želatinou. Pokud se nechceme zdržovat s pečením korpusu, postačí pokrýt dno formy kulatými piškoty. Je však důležité nechat dort ztuhnout v ledničce proto, aby opravdu pevně držel tvar.

Pokud máme dort dostatečně vychlazený, přichází na řadu zábava pro děti – zdobení. To je možné si vyzkoušet třeba na něčem jednodušším, jako je zdobení lineckého cukroví.

Zpět k našemu dortu. Nejprve si formičkou na cukroví vykrájíme potřebné tvary z marcipánu, vyváleného na placku, a na dortu vytvoříme vybraný základní motiv, které postupně doplňujeme.

Oba dorty jsou také zdobeny piškotovými drobečky a koupenými malými čokoládami. Ty prodávají v krabičkách po pěti kusech a jsou tematické – např. potřeby pro zahradníka, pro kuchaře apod.

Dort má vypadat lákavě a k nakousnutí, je proto důležité, ať už zdobíme čímkoliv, aby barvy byly vzájemně kontrastní. Posuďte sami. U dortu stromu jsem použila příliš mnoho odstínů hnědé, které splývají dohromady. Výsledný efekt je nezajímavý v porovnání s druhým, pěkně barevným dortem s motivem zahrádky.

Ať vám i dětem jde sladké tvoření pěkně od ruky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/