Prázdninové akce v našich zoo

Autor

Během vašich letních toulek můžete zabrousit i do některé zoo. V době prázdnin si pro vás nachystali spoustu zajímavých akcí plných zábavy i poučení. Zmapovali jsme je pro vás a přinášíme pro inspiraci výběr toho nejzajímavějšího, na co můžete během července a srpna narazit.

Praha a Středočeský kraj

Zoo Praha

Prázdniny začínají v pražské zoo indiánským létem plným zajímavých vystoupení, ukázek a hlavně setkání se severoamerickými druhy zvířat. U expozice bizonů jsou na sobotní odpoledne naplánována indiánská vystoupení s ukázkami původních tanců a her.

Po oba víkendové dny pak bude na stejném místě otevřena výtvarná dílna, v níž si děti i rodiče mohou vyrobit čelenky a další zajímavé předměty s indiánskou tematikou. Především se ale všichni budou moci blíže seznámit se severoamerickými zvířaty, jako jsou například bizoni, vydry severoamerické, lední medvědi, urzoni, svišti lesní , losi nebo korálovky.

Komentovaná krmení:
Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější a odhalte zajímavosti a klípky z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. Změna programu vyhrazena. Výjimky jsou uvedeny.
10:00 Krmení hrabáčů – Africký dům
10:30 Setkání u tapírů jihoamerických
11:00 Krmení chápanů
11:00 Krmení hyen (kromě neděle)
11:00 Krmení tučňáků – Pavilon tučňáků
11:30 Setkání u žiraf – Africký dům
11:30 Zvířata v akci – Rezervace Bororo – amfiteátr
13:00 Krmení varanů – Indonéská džungle (bez komentování; koná se 21.7., 11.8., 1.9. a 29.9.)
12:30 Setkání u goril – Pavilon goril
12:30 Krmení nosálů
13:00 Krmení pelikánů
13:00 Krmení losů
13:30 Krmení mláďat varanů – Pavilon velkých želv (s komentováním; každou sobotu)
13:30 Cvičení lachtanů (kromě pátku)
13:30 Setkání u loriů (pouze neděle)
14:00 Krmení kočkovitých šelem – Pavilon šelem a plazů (mimo neděle)
14:00 Komentované setkání u plazů – Pavilon šelem a plazů (jen v neděli)
14:00 Setkání u supů (pouze neděle)
14:00 Krmení koní Převalského
14:30 Zvířata v akci – Rezervace Bororo – amfiteátr
14:30 Krmení lemurů
14:30 Setkání u slonů
15:00 Krmení psů pralesních (mimo neděle) !!! dočasně se nekoná !!!
15:00 Melounové středy u velkých želv – (každou středu od června do srpna)
15:15 Krmení vlků (mimo neděle)
15:30 Setkání u ibisů
Více na https://www.zoopraha.cz/

Zoologická zahrada Chleby

Zajeďte se podívat na vzácnou opičku. Nedávno došlo k obrovskému úspěchu, v ZOO Chleby se narodilo mládě nejvzácnějšího zvířete, které je v České republice k vidění – opice langur duk. Tento druh je zároveň považován za nejkrásnějšího primáta na světě. V Evropě a Americe je chován jen po jednom kuse. Chov duků je nesmírně obtížný a v podstatě ve všech zoo brzy uhynuli.
Více na http://www.zoochleby.cz/


Foto: Zoo Chleby

Zoopark Zájezd

Vydejte se za více než 80 druhy exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkatých opiček, velbloudy, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, klokany a různé druhy papoušků a dravých ptáků. Nově tu najdete jedinečnou expozici Terária. Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně největších králíků na světě.
Více na http://zoopark-zajezd.cz/

Jihočeský kraj

Zoologická zahrada Tábor

6. 7. proběhne zahradní slavnost, při které zoo Tábor oslaví 3. narozeniny. Můžete se těšit na bohatý program pro děti i dospělé! Hned u vchodu do ZOO na Vás bude čekat stánek plný her pro děti, kde se děti dozvědí více o naší přírodě. V altánku u dětského hřiště si budete moci nechat namalovat na obličej své oblíbené zvíře, nebo jinou ozdobu. U divočáků Vám předvedou svou show sokolníci
a u vlků bude Brumík s jeho hrami. Nebude chybět ani komentované krmení – makak jávský, tygr ussurijský, medvěd hnědý, surikata vlnkovaná.

Kromě této akce si můžete užít i noční prohlídky (14.7., 21.7., 4.8., 25.8.), 28.7. tygří program k mezinárodnímu dni tygrů, 11.8. akce ke světovému dni lvů, 18.8. se seznamte s problematikou používání palmového oleje. Během dne budou připraveny také tématické hry pro děti.
Více na https://www.zootabor.eu/

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

Ani v této zoo nechybí večerní komentované prohlídky (3., 6., 9., 13., 17., 20., 24., 27., 31. července a 3., 7., 10., 14., 21., 24., 28., 31. srpna). Při nich vás čeká večerní procházka s průvodcem, od kterého se dozvíte spoustu zajímavých informací o některých chovaných druzích v této zoo. Prohlídka je vhodná pro dospělé a starší děti, které alespoň 1,5 hodiny dokáží udržet pozornost a chovat se tiše.

Večerní pohádková zoo (4.7. a 17.8.) Kdy jindy se vám v zoo poštěstí potkat vodníky, mlynáře, princezny, krále a spoustu dalších nadpřirozených postav? Zoo dokonce přepadnou i piráti.
Více na http://www.zoohluboka.cz/

ZOO Dvorec u Borovan

ZOO Dvorec je připravena na vaši návštěvu. Čeká vás zde několik novinek – úložné boxy, prodejna se suvenýry a hračkami, trdelník i kuličková zmrzlina. Těšit se můžete i na řadu mláďat a letních akcí.

Prázdninový program:
7. 7. 2018 Narozeniny Hrocha Bubórka – 10. let
14. – 15. 7. 2018 Borůvkobraní – 10% sleva ze vstupu pro návštěvníky Borůvkobraní
15. 7. 2018 – Den hadů – prohlídka terária s průvodcem
29. 7. 2018 – Mezinárodní den tygrů – tygr ussurijský a tygr indický
11. 8. 2018 – 11. Výročí založení ZOO Dvorec a Mezinárodní den lvů
Více na http://www.zoodvorec.cz/

Zoopark Na Hrádečku

14.7. a 11.8. se bude konat pohádková zoo plná zábavy.

Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Nyní zde naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další… Momentálně je tu chováno cca 80 druhů zvířat.

Zoopark je sice ve stádiu neustálého budování, ale od roku 2014 je veřejnosti přístupný. Návštěvníci nejvíce oceňují rodinnou atmosféru a pořádané komentované prohlídky s krmením, ve kterých se dozví mnoho zajímavých informací a jsou zvířatům blíže, než při klasické návštěvě.
Více na http://www.zoonahradecku.cz/

Plzeňský kraj

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Celý červenec můžete navštívit výstavu Objektivem pod vodou i na suchu. Výstava zachycuje pohledy dvou fotografů na život pod vodou, Hynek Kašpar; a svět savců na souši – Václav Šebek. Dva.fotografové a jejich různorodé pohledy na živočichy se vám představí v „Kapličce“ na Meditaraneu.

Kromě toho na vás v plzeňské zoo čeká spousta nových přírůstků, zoo vláček nebo komentovaná krmení.
9.00 Tučňák Humboldtův
10.00 Nosál červený a vlk hřívnatý
11.00 Sokolnické ukázky – mimo pondělí od dubna do října
12.00 Želvy obrovské
12.30 Pižmoň severní
13:00 Velbloud dvouhrbý
13.30 Hrošík liberijský
14.00 Mangusta žíhaná a pes ušatý
14.30 Tučňák Humboldtův
15.00 Šimpanz učenlivý
15.30 Sokolnické ukázky – mimo pondělí od dubna do října
Více na http://www.zooplzen.cz/

Zoo Plasy

Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Hřiště s osmnácti jamkami je zde „tři v jednom“ – adventure golf, ZOO a botanická zahrada. Snaží se, aby ve všech zemích byla fauna a flóra, která tam patří. Stejně tak i stylová hudba odpovídající místním tradicím. Jediná zoologická zahrada v České republice, kde na jednom místě můžete vidět bílého klokana, bílého tygra a bílé lvy.
Více na http://zooplasy.cz/

Ústecký kraj

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoo nabízí vždy v letním období (červenec – srpen) v netradičním čase možnost podívat se, co dělají zvířata v pozdních večerních hodinách. Poklidná procházka ztichlou zoologickou zahradou po zavírací době má neopakovatelnou atmosféru, kterou ocení všichni, kterým je blízký svět zvířat. Večerní návštěva zoo je určena pro dospělé osoby i děti, u kterých je věková kategorie od 10 let. Prohlídky se konají 1x za 14 dní během prázdnin vždy v pátek od 19.30 hodin. Délka prohlídky je cca 90-120 minut. Kapacita skupiny je omezena počtem 30 osob, min. počet pro uskutečnění prohlídky je 6 osob.

Další akce, které na vás v zoo čekají:
Cvičení slonů – denně
Krmení lemurů – denně
Krmení lvů – sobota, neděle, svátky
Krmení orangutanů – denně
Krmení piraň – sobota
Krmení sfikat – denně
Krmení tuleňů – pondělí, čtvrtek, pátek, sobota, neděle, svátky
Medový strom pro malajské medvědy – sobota, neděle, svátky
Ukázky dravých ptáků – čtvrtek, sobota, neděle
Jízdy na ponících – denně
Více na https://www.zoousti.cz/

Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna (viz. ZDE)

Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat o 1.000 jedincích, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů.

Komentovaná krmení
Mnoho zajímavostí o vybraných druzích zvířat, jejich způsobu života v PZOO se můžete dozvědět u jejich expozic. Tato služba není zpoplatněna a není závislá na počasí. Nezapomeňte se při procházce zooparkem zastavit u těchto druhů zvířat ve stanovený čas. Tuleně kuželozubé si můžete také sami nakrmit! Během prázdnin probíhá krmení denně.
Kdy se kde zastavit?
U tuleňů v 11:00 a ve 14:00 hodin
U makaků ve 12:30 hodin
U medvědů v 15:00 hodin

Pohádkové safari (10., 11., 17., 18.8.) – akce pro děti se spoustou zábavy, zvířat a pohádkových bytostí.
Více na http://zoopark.cz/

Liberecký kraj

Zoologická zahrada Liberec

Zooobjektiv (11.7., 8.8.) Pravidelná neformální setkání a besady se zoology liberecké zoo. Každou druhou středu v měsíci v 18.00 na ZooExpo (vstup do budovy ZooExpo z ul. Masarykova – tramvajová zastávka Botanická zahrada).

Mezinárodní den slonů (11.8.) – Tématické stanoviště s ukázkami sloní výživy. Možnost navštívění slonince a jeho zázemí. Informace a zajímavosti ze života slonů.

Den bez palmového oleje (18.8.) – Program věnovaný problému používání a výrobě palmového oleje.
Více na https://www.zooliberec.cz/

Královéhradecký kraj

ZOO Dvůr Králové

Na červenec a srpen jsme pro vás připravili Africké léto. Po celé prázdniny vás tak v safari parku čekají hudební a taneční vystoupení umělců přímo z Afriky. Hlavními hvězdami festivalu bude Future Vision Acrobat, skupina rwandských mladíků, jež v současné době vystupuje s La Putykou, dále oblíbená skupina IYASA ze Zimbabwe, zpěvák Futurelove se zpěvačkou Nomou a bandem Insingizi.

Afrika však není jen o podmanivých tónech a radostném zpěvu, těšit se pro to můžete i na exotické gastronomické zážitky, nakyslou vůni africké kávy a další doprovodný program. Nebude chybět ani možnost zúčastnit se oblíbeného sochařského workshopu pod vedením sochařky ze Zimbabwe Maudy Muhoni.
Více na https://safaripark.cz/

Kraj Vysočina

Zoologická zahrada Jihlava

Afrika v zoo (15.7.)
10.00-16.00 DERBIANUS – hry a aktivity pro děti (Džíp u Africké savany)
14.00 Dunění bubnů a bouře písní a tanců v podání nejpopulárnějšího afrického souboru IYASA (Africká vesnice Matongo)
17.00 Archa světel a stínů Promítání (90 min) celovečerního debutu režiséra Jana Svatoše. Dokument odkrývá zcela zapomenutý příběh filmových průkopníků manželů Martina a Osy Johnsnových. (Vzdělávací centrum PodpoVRCH. Je možné přijít pouze na promítání filmu zdarma)

Večerní prohlídky se zoologem (nejbližší termín 27.7.)
Více na https://zoojihlava.cz/

Jihomoravský kraj

Zoologická zahrada Brno

Mezinárodní den tygrů (29.7.)
Zoo Brno si letos připomene den, který na celém světe připadá všem tygrům. Návštěvníci se mohou těšit na zábavnou stezku i speciální setkání u našich tygrů sumaterských.

 • soutěžní stezka bude mít pět stanovišť a vyhrát můžete krmení žiraf
 • speciální komentovaná krmení u tygrů

Den bez palmového oleje (18.8.)
V posledních letech se palmový olej stal jedním z nejpoužívanějších produktů rostlinné výroby. Setkáme se s ním v každém supermarketu, najdeme jej v potravinách, kosmetice, v krmivech i palivech. Intenzivní pěstování palmy olejné způsobuje odlesňováním tropických deštných lesů zejména v jihovýchodní Asii, ale také v Africe i Jižní Americe. Pro všechny návštěvníky je na tento den připravená vzdělávací stezka po zoo.

Den adoptivních rodičů (25.8.)
Tradiční akce se tentokrát uskuteční 25. srpna. Pokud jste přispěli na chov některého ze zvířat v Zoo Brno, máte vstup zdarma! Celý program si mohou užít také všichni návštěvníci, kteří poslední srpnovou sobotu na Mniší horu přijdou.
Více na https://www.zoobrno.cz/

Zoologická zahrada Hodonín

Zoo Hodonín v současnosti chová 800 kusů našich i exotických zvířat ve 230 druzích. Ochraňuje přitom na sedmdesát ohrožených druhů světové fauny, čímž přispívá k naplňování základního poslání zoologických zahrad. Ze vzácných zvířecích druhů mohou návštěvníci obdivovat šimpanze, v zahradách málo vídané kočkodany zelené, tři druhy drápkatých opiček, dva druhy lemurů, skupinku surikat. K vidění jsou ale i zebry, velbloudi, pět druhů afrických antilop, ale také jaguáři, pár tygra ussurijského a lva jihoafrického vzácné smetanově bílé barvy. Zoo chová i dvanáct druhů sov a v kolekci exotických ptáků je k vidění i tukan obrovský. Pochlubit se zahrada může i akváriemi s mořským světem, v němž lze kromě korálového útesu spatřit i pár žraloka černoploutvého.

Během návštěvy zoo máte možnost sledovat krmení některých zvířat, a to v následujících termínech:
Pavilon primátů, opic a terárií: denně ve 14.45
Pavilon akvárií: Krmení obyvatel mořských akvárií každý pátek v 11:00
Více na http://www.zoo-hodonin.cz/

Zoopark Vyškov

ZOO PARK Vyškov vznikl v roce 1965 a je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. V současné době chovají 1197 zvířat ve 123 druzích nebo plemenech.

V ZOO PARKU mj. najdete:

 • Expozice Afrika, Asie a Jižní Amerika se zajímavými domácími zvířaty z těchto kontinentů (velbloudi, lamy, watusi …)
 • Dvoreček naší babičky – kontaktní část zoo
 • Pavilon hrabavé drůbeže – expozice představující jak zajímavé a krásné mohou být „obyčejné“ slepice
 • Expozice koček sibiřských a bengálských ukazuje život doma i v přírodě
 • Expozice nutrií – jak asi žijí v původním prostředí
 • Expozice králíků domácích – uvidíte 20 různých plemen
 • Expozice malp plačtivých – potěšte se pohledem na jedny z nejšikovnějších opiček
 • Výběh voní drůbeže
 • Ale třeba i prosklený včelí úl a další zajímavosti
  Více na https://www.zoo-vyskov.cz/

Zlínský kraj

Zoologická zahrada Zlín

Během léta si můžete užít:
Ranní prohlídky zoo a expozice kivi
Během července dojde také na otevření výběhu B pro slony
Pivní festival aneb ochutnej regionální piva! (11.-12.8.)
Využít můžete také prohlídku s průvodcem

Komentované krmení:
Během prázdnin probíhá komentované krmení denně. Mezi zvířata, u kterých můžete krmení sledovat, patří – tučňáci, tapíři, lachtani, vydry, žirafy, surikaty, lvi, sloni, pandy červené, dželady, rejnoci.
Více na https://www.zoozlin.eu/


Foto: Zoo Zlín

Olomoucký kraj

Zoologická zahrada Olomouc

Zoohra (2.6. – 31.12.)
Pokračování soutěžní hry, která nejen zpestří prohlídku zahrady, ale zároveň prověří vědomostní, dovednostní a orientační schopnosti bude spuštěno první sobotu v červnu. Hrát mohou všichni návštěvníci ovládající čtení a psaní děti i dospělí, malí i velcí, mladí i staří. Celkem bude po zoo rozmístěno deset stanovišť a na každém z nich tři úkoly.

Sežeňte ovečky (30.6. – 31.8.)
Máte doma malé hrdiny? Zapojte je do letní záchranné akce! Duhové ovečky, které dennodenně vyprovázely malé diváky Déčka do peřin, se zatoulaly do našeho světa! Je třeba je všechny najít a dopravit zpátky. Pomoci můžete i vy! Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, kde byly ovečky spatřeny. Na vybrané pomocníky čekají ceny: stavebnice LEGO, plyšové ovečky a ovčí kvarteta.

Den bez palmového oleje (18.8.)

Den rekordů (25.8.)
Předposlední prázdninová sobota je v zoo věnována rekordům. Děti i dospělí mohou absolvovat řadu her a dozvědět se spoustu zajímavých informací. Šikovní si odnesou domů vlastnoručně vyrobenou zvířecí hračku. Počínání návštěvníků přijdou zkontrolovat i některá kontaktní zvířata.

Mezinárodní noc pro netopýry (31.8.)
Program o letounech pro malé i velké začne už v 17:00 hodin. Nejprve seznámíme s létajícími savci, jejich důležitostí a způsobem ochrany ty méně zkušené. Hravou formou si představíme jejich zvyky, vyzkoušíme, jak se odchytávají, měří i váží. Při společné procházce večerní zoologickou zahradou se setkáme s námi chovanými kaloni zlatými a možná i s volně žijícími netopýry, jejichž přítomnost dokážeme pomocí techniky k tomu určené. V poslední části si už hlavně dospěláci užijí fundovanou přednášku specialisty na slovo vzatého RNDr. Jiřího Šafáře, člena České společnosti pro ochranu netopýrů a krásný film na závěr.

Komentované krmení
Plameňák růžový, klokani, psouni, velbloudi, surikaty (KALAHARI), mravenečník velký, velbloud dvouhrbý, kočkovité šelmy, medvěd baribal, makak červenolící, lemur kata, žirafa Rothschildova
Více na https://www.zoo-olomouc.cz/

Moravskoslezský kraj

Zoologická zahrada Ostrava

Pozorování slunce
V neděli 8. července a každou další neděli po celou dobu letních prázdnin můžete v naší zoo s pracovníky Planetária Ostrava pozorovat Slunce speciálními dalekohledy. Za slunečného počasí vždy od 14 do 18 hod. u hlavního vstupu do zoo.

Další akce:
Mezinárodní den slonů (11.8.)
Den bez palmového oleje (18.8.)
Den pro antilopu Derbyho (25.8.)
Běh pro lemury (30.8.)

Komentovaná setkání u zvířat:
každý den
09:30 pandy (probíhá pouze za pěkného počasí)
10:00 medvědi a hulmani (expozice Čitván, probíhá pouze za pěkného počasí)
10:30 vydry (expozice Čitván, probíhá pouze za pěkného počasí)
11:00 mandrilové (kruhový výběh)
12:00 šimpanzi (v Pavilonu evoluce)
začátek mezi 12:30 a 13:00 práce se slony (uvnitř pavilonu)
14:00 hroši (pavilon Tanganika)
14:00 lemuři (Ráj lemurů, probíhá pouze za pěkného počasí)
14:30 lemuři (Ráj lemurů, probíhá pouze za pěkného počasí)
15:00 velbloudi (probíhá pouze je-li suchý výběh)
15:30 medvědi a hulmani (expozice Čitván, probíhá pouze za pěkného počasí)
17:45 medvědi a hulmani (expozice Čitván, probíhá pouze za pěkného počasí)

pouze vybrané dny
11:30 loriové (Voliéra Papua v ÚT a PÁ)
12:30 žralůčci (pavilon Papua v SO a NE)
13:00 supi (voliéra supů bělohlavých v ST a NE, probíhá pouze za pěkného počasí)
13:30 krokodýli (pavilon Tanganika v ST)
13:30 šelmy (v Pavilonu indických zvířat ve všední dny v ÚT, ST a ČT)
Více na http://www.zoo-ostrava.cz/

20
Komentujte jako host

20 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
1 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
20 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Velice přínosný společník, díky 🙂

Mačka

Nemůžu posoudit, kterou ZOO mám nejraději, protože jsem nenavštívila zdaleka všechny. Nejblíž máme ZOO Ostrava, tam jsme byli nejvíc krát. Tam jsem byla v dětství na výletě se školou, mockrát s rodiči, a musím říct, že za ten čas se tam hodně změnilo k lepšímu. Pořád se buduje něco nového, pro zvířata vhodnějšího, přirozenějšího. Kdysi tam bylo o hodně víc klecí, místo nichž jsou teď krásné výběhy a obrovské průchozí ptačí voliéry. Tady můžu sledovat ten vývoj. V ostatních ZOO jsem byla jednou nebo dvakrát : Olomouc, Zlín, Praha, Liberec, Dvůr Králové. Kdysi dávno jsem byla v Zooparku Hodonín, nevím,… Číst vice »

Majka

Jak píše Mačka, je to těžké posoudit, všechny mají něco do sebe, ale i tak volím tu libereckou. Asi proto, že je to první zoo, kterou si pamatuju jako dítě a dodnes se tam ráda vracím a pozoruju, kam se za tu dobu posunula.

Kateřina Šrámková

Já mám n ejraději naši ZOO Jihlava,chodím tam dost často jak s Roskou,tak i s vnoučaty již od malička a tato zahrada stále přináší něco nového,ale ted je smůla zemřel nám žirafák,jinak je nádhera jak se o zahradu starala ředitelka Kubíková a následuji ji momentálně nový ředitel Vašák,který tam chodil již od svého mládí rok co rok,tak hodně úspěchů

lala21

Nejblíže mám Liberec a Děčín, ale miluji ZOO Zlín – neustále něco nového, stále něco budují. Je tam co objevovat. Její členění podle kontinentů nemá chybu. Ráda jí každoročně navštívím. Líbí se mi i ZOO v Brně. Nejnovější krásný zážitek mám ze ZOO Dvorec z jejich expozice hadů. Naopak mne neoslovuje ZOO v Liberci, přijde mi, že je stále stejná, jako před cca 30 lety, když jsem byla dítě.

šimpanz

Nejraději mám ZOO v Praze, kam jezdíme každý rok na výlet. Pořád se tam něco vylepšuje a rozšiřuje. Líbí se mi nejvíce Opičí ostrovy, jelikož miluji opičky. Moc hezky udělaný je také výběh pro slony a nosorožce.

Markéta

Jsem velký návstěvník zoologických zahrad, vždy, když někam jedeme, ať už po české republice nebo v zahraničí a mají tam zoo, jdeme se na zvířátka podívat. Nejčastěji chodím do ZOO v Praze, protože v Praze bydlím. Líbí se mi využití permanentní vstupenky. Ale odpověď na otázku, která ZOO se mi líbí nejvíce bohužel nemám. V každé Zoo je to jiné a to je dobře.

Andrea

Nejraději mám pražskou zoo. Je tak obrovská, najdete zde všechny zvířata na které si vzpomenete, u vstupu vám dají mapu, což je pro mě velké plus, ráda bloudím. A prostředí i kolem zoo je nádherné. Mám Prahu moc ráda, i když tam nežiji. A zoo patří mezi nejhezčí věci v ní.

Jitka Holešová

Nejraději mám tu pražskou, chodím tam od dětství a hodně se tam pro zvířata udělalo

Dagmar Hudečková

Já mám nejradši ZOO v Brně, protože to mám nejblíž.

Zuzana

Dobrý den, nejraději mám ZOO v Praze neb je největší. Nemohu srovnávat neb jsem byla pak jen v ZOO Liberec a Chleby- Ty jsou asi nejlepší pro malé děti.

Markéta

ZOO Hluboká nad Vltavou, protože je každý rok o Vánocích krásně nasvícená. 🙂

Pet

Osobně Dvůr Králové nad Labem, ale asi z důvodu, je nejblíže => člověk jí navštívil nejčastěji a může vidět změny k lepšímu, které se tam pravidelně dějí. Kromě známého safari velmi pozitivně hodnotím výběh s žirafami, zebrami,…. Dále také skutečnost, že je ZOO dobře přístupná pro imobilní spoluobčany.

Lukáš

Já mám nejraději Plzeňskou zoologickou zahradu, protože je velká a přehledná.

Majda13

Zoo Hluboká nad Vltavou, máme jí „za rohem“. Jako dítě jsem tam jezdila moc ráda, teď ji navštěvujeme s našimi dětmi několikrát do roka a vždy je tam něco nového. Taky se nám líbí, že se dá obejít celá během jednoho dne 😉

Nikol Hlavatá

Nejvíce mě a mou rodinu nadchla ZOO Praha,pod vedením pana M.Bobka.Naposledy jsme viděli ZOO v zimních měsících,kdy měla ZOO úplně jiné kouzlo než v létě.Je nádherná,Oceňujeme ,perfektní profesionální péči o zvířata,obrovské nasazení a nesmírnou snahu o zvelebení a rekonstrukce jednotlivých pavilonů.Sledujeme i velké úspěchy v odchovech zvířat s obtížnými podmínkami pro přežití.Na druhém místě bychom hodnotili ZOO Zlín,kde se nám hlavně líbil pavilon s rejnoky.

Pája

Nemůžu říct, že bych neměla ráda nějakou zoologickou zahradu, ale v posledních letech se mi asi nejvíc líbila ZOO v Lešné u Zlína, krásně udělané prostředí, ani kousek nevyužitého prostoru. moc chválím, i přestože si ode mě žádný z rejnoků nevzal ani sousto…
Taky se nám moc líbilo velikonoční krmení surikat v ZOO v Ústí nad Labem, ale surikaty jsou nejroztomilejší zuvířátka, ať jsou kdekoli.

jan

Zoo zlín a jeho rozložení podle kontinetů !! :))

Adéla

Každá zoo u nás je nečím krásná a těžko vypíchnout, kterou mám zrovna já nejradši. Nejspíš by to u mě vyhrála Zoo Praha a Zoo Dvůr Králové. V Praze se mi nejvíce líbí její poloha, je to místo, kde člověk může vypnout od všeho ruchu velkoměsta a mohl by tam strávit celé dny. Co se zvířat týče, tak v každé zoo je o ně myslím s láskou postaráno, každá svým návštěvníkům ukáže celá spektra živočichů napříč celými kontinenty. Co ale nejvíce ocěňuji u výše uvedených zahrad, tak to jejich programy na vrácení zvířat zpět do jejich místa původu. Mám na… Číst vice »

Jiří Homolka

Nejraději mám ZOO na Svatém kopečku u Olomouce. Je krásně zasazená do okolní přírody a je nekonečným zdrojem klidu a pohody.