Zábavné bloudění

Autor

Přinášíme Vám velké doporučení na zábavnou, aktivní – ba dokonce interaktivní akci na měsíc září. A rozhodně nemusí zůstat u jedné návštěvy. A protože my doporučujeme jen vyzkoušené, tak vězte, že byli RaFani v KUKUŘICI. A ač to vlastně kukuřičné bludiště ani nepotřebuje, přesto Vás budeme lákat ještě něčím: můžete u nás vyhrát vstupenky! Ale rychle, září není nekonečné! A co je nejlepší? Jsou po celé republice, je jich dokonce 25, takže je zcela pravděpodobné, že nějaké máte kousek od sebe…

Unikátní bludiště v kukuřici pro děti i dospělé nabízí interaktivní hru, hádanky a odměny. Navštívit můžete celkem 25 kukuřičných labyrintů po celé České republice! Každý je jedinečný s vlastním plánem cest a nachází se v něm naučná stezka s mnoha místními zajímavostmi z historie, přírody a ekologie. Návštěvníci s mobilním telefonem se mohou zúčastnit Mistrovství v bloudění. Tato soutěž na čas umožňuje návštěvníkům soutěžit mezi sebou nejen v jednotlivých bludištích, ale i v rámci celé republiky. Zejména pro menší děti je připravena série hádanek s tajenkou. Za správné vyluštění tajenky dostane každý návštěvník odměnu.

Projekt kukuřičných bludišť reaguje na nedostatek dětských pohybových aktivit na čerstvém vzduchu. Využívá oblíbené hraní her s mobilem a sociální sítě k tomu, aby děti přiměl k zábavnému pohybu. Bludiště je však určeno také dospělým, kteří si mohou společně se zvídavými dětmi přečíst plno zajímavostí o daném kraji. Cílem je prohloubit v návštěvnících zájem o místa, kde žijí. Kukuřičný labyrint je skvělým tipem nejen na rodinný výlet, ale také pro školní výlet či firemní akce.

Každé bludiště je větší než 1 hektar a vešlo by se na něj i fotbalové hřiště. Je domovem rodinky Kukuřičáků, která provází děti i dospělé při putování labyrintem. V bludišti se nachází 8 herních tabulí, které jsou potřeba jak pro hádanky, tak pro interaktivní hru na čas. Na každé herní tabuli je obrázek jednoho z Kukuřičáků: tatínek Otík,maminka Mína, Barča nebo Kubík. Každá z uvedených postaviček seznámí návštěvníka se zajímavostí v daném kraji. Pod zajímavostí se nachází hrací část. Hra pro nejmenší spočívá v uhádnutí tajenky, která prozrazuje název mazlíčka, který s nimi bydlí v labyrintu. Tajenka se skládá z 8 obrázků zvířat umístěných na herních tabulích, které musí návštěvník uhádnout a správné písmeno zapsat na kartičku, kterou dostane při vstupu. Za správnou tajenku, tedy uhádnutí všech 8 písmen, dostane každý odměnu, pěknou placku s Kukuřičákem. Kromě toho získáte za 5 návštěv jakéhokoliv bludiště další odměnu.

Návštěvníci s mobilním telefonem s OS Android a čtečkou QR kódů si mohou zahrát interaktivní hru na čas a zúčastnit se tak Mistrovství v bloudění. Jedná se o interaktivní hru, ve které hráči hledají herní tabule a načítají QR kódy, a to všechno za co nejrychlejší čas. Můžete být první v tabulce jednotlivých bludišť, ale i v celé České republice! Stačí si nainstalovat aplikaci Kukuřičáci, odstartovat a co nejrychleji v bludišti objevit 8 herních tabulí. Ty jsou označeny QR kódy a když je nasnímáte mobilem, zaznamenají váš čas. Po nalezení všech míst je třeba co nejdříve dobloudit do cíle, ukončit hru a uložit výsledek. Pokud budete dostatečně rychlí, váš čas se objeví společně s vaší přezdívkou na webu Kukuřičáci.cz v online výsledcích.

Ať už si přijdete do největšího bludiště v ČR jen pobloudit anebo budete hrát jednu z her, jistě zde strávíte příjemné chvilky s vaší rodinou či přáteli. Tento netradiční zážitek pro malé i velké budete moci prožít nejméně do konce září.

Kukuřičná bludiště byla otevřena v následujících městech:

Brno, Břeclav, České Budějovice, Hradec Králové, Hranice na Moravě, Jihlava, Karviná, Kladno, Kroměříž, Mladá Boleslav, Olomouc, Opava, Ostrava Stará Bělá, Pardubice, Písek, Praha Koloděje, Praha Líbeznice, Praha Vestec, Přerov, Rakovník, Sychrov, Třebíč, Zlín

Webové stránky: www.kukuricaci.cz
Aplikace Kukuřičáci: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.kukuricaci
Provozovatel:Fit – Jump s.r.o. – Společnost zabývající se zábavně vzdělávacími aktivitami pro děti a dospělé

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *